×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Anna Lewandowska rozwija catering - wejdzie do 200 nowych miejscowości
SuperMenu by Anna Lewandowska poszerza dystrybucję cateringu. W pierwszym kwartale 2022 r. pojawi się w 200 nowych miejscowościach. Fot. Materiały prasowe

Anna Lewandowska rozwija catering - wejdzie do 200 nowych miejscowości

Autor: Katarzyna Gubała Data: 30 grudnia 2021 13:10 | Aktualizacja: 30 grudnia 2021 13:12

W pierwszym kwartale 2022 r. lista prawie 3 tys. miejscowości, do który dociera SuperMenu by Anna Lewandowska powiększy się o kolejne 200.

Według Jacka Domasata, prezes zarządu SuperMenu by Anna Lewandowska, rynek cateringów dietetycznych w Polsce rośnie i będzie rósł w 2022 roku, ale już nie tak dynamicznie, jak w 2020 i pierwszej połowie 2021. Jego zdaniem wzrost w nowym roku będzie wynosił między 20 a 30 proc.

- Przez ostatnie 11 miesięcy odnotowaliśmy imponujące zwiększenie zainteresowania marką oraz sprzedaży, które w porównywalnych miesiącach 2020 i 2021 roku wynosiło między 60 a 100 proc. Podczas Black Week padł rekord w liczbie zamówień, mimo że nasz rabat był wyraźnie niższy od bezpośredniej konkurencji - mówi Jacek Domasat.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

SuperMenu będzie dostępny w 200 nowych miejscowościach

Dodaje, że firma nie zwalniamy tempa i planujemy rozbudowę zakładu, aby zwiększyć moce produkcyjne. 

SuperMenu poszerza również dystrybucję cateringu. W grudniu 2021 r. docierała już do 2865 miejscowości, w tym 456 dużych miast. Na koniec roku planowała być już w blisko 3000. W pierwszym kwartale 2022 r. ma powiększyć tę listę o kolejne 200 i szacuje 20% wzrost liczby zamówień.

Ekologiczne warzywa i zioła z własnych szklarni

Aż 46% Polaków korzystających z diety pudełkowej za największą wadę cateringów dietetycznych uważa brak pewności co do jakości jedzenia - czytamy w komunikacie prasowym. 

- Wszystkie składniki, które wykorzystujemy, pochodzą od sprawdzonych, certyfikowanych dostawców, a nasz dział jakości czuwa nad każdym etapem produkcji. Wszystkie plany żywieniowe, które oferujemy konsumentom, nie zawierają białego cukru, pszenicy czy surowego mleka.- mówi Anna Lewandowska, sportsmenka, propagatorka zdrowego stylu życia i założycielka SuperMenu.

I dodaje: - Ponadto postawiliśmy na uprawę ekologicznych ziół i warzyw we własnych szklarniach. Takie konsekwentne dbanie o to, by nasze posiłki były nie tylko smaczne, ale i zdrowe ma przełożenie na zainteresowanie konsumentów. 

Trendem są diety prozdrowotne

W 2021 roku w branży cateringów dietetycznych na popularności zyskał trend tworzenia diet prozdrowotnych, wspomagających organizm w walce z alergiami i chorobami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dieta wegetariańska i wegańska. Jednak jakość i ograniczenia żywieniowe, które coraz częściej stosują Polacy oraz bogata oferta firm, które zapewniają eliminacyjne plany dietetyczne to nie jedyne czynniki, którymi kierujemy się przy wyborze cateringu. Konsumenci oczekują elastyczności, dlatego możliwość wyboru i zamawiania dowolnej ilości dań oraz ich własna konfiguracja zyskały na znaczeniu. Poszukują również godnego zaufania partnera w codziennym wspieraniu zdrowia, które w pandemii stało się priorytetem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz