×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bolt podsumowuje 2021 rok. Pad thai i Bolt Market

Bolt podsumowuje 2021 rok. Pad thai i Bolt Market

Autor: oprac. AW Data: 04 stycznia 2022 11:55 | Aktualizacja: 04 stycznia 2022 16:45

Bolt podsumował, jak Polacy korzystali z aplikacji miejskiej mobilności w 2021 roku. W aplikacji Bolt Food najczęściej zamawianą potrawą w 2021 roku był pad thai.

Bolt: Przejazdy

Najdłuższy przejazd Bolt w Polsce to 160 km. Dla przykładu to niemal cała trasa z Warszawy do Lublina. Ten rekord pokonanej podczas jednego przejazdu odległości został pobity w tym roku w Polsce. Natomiast rekordzistka lub rekordzista w kategorii liczby przejazdów zamówił Bolta aż 727 razy, co oznacza, że odbywał niemal codziennie dwa kursy.

Natomiast w skali świata na podium znalazła się osoba z Baku w Azerbejdżanie, która odbyła 1116 przejazdów Boltem i z Kampali w Ugandzie, gdzie kierowca lub kierowczyni pokonali 513 kilometrów wraz klientem.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Najpopularniejszym dniem na zamawianie taksówki Bolt w Polsce w tym roku był 16 października, kiedy liczba przejazdów była ponad dwukrotnie większa niż przeciętnego dnia. Do najpopularniejszych miejsc docelowych w Polsce należą:

dworce kolejowe i autobusowe,
centra handlowe,
lotniska.

Bolt Food: pad thai

W aplikacji Bolt Food najczęściej zamawianą potrawą w 2021 roku było danie kuchni tajskiej przyrządzane na bazie makaronu i warzyw, czyli pad thai (prawie 30 000 zamówień). Na podium w Polsce znalazły się również kebab w picie i koreański smażony kurczak.

W tygodniu najwięcej dań zamawianych jest w porze lunchu, około południa, w weekendy jemy natomiast później, około 3 po południu. Rekordzistka lub rekordzista wypróbował aż 137 restauracji.

Rekord wartości zamówienia padł w RPA, gdzie klient lub klientka zapłacił ponad 2 000 euro. 

Bolt Market

Ekspresowe dostawy zakupów w aplikacji Bolt są dostępne w Polsce od niecałego miesiąca, ale widoczne są już ciekawe trendy w obszarze zamówień. Zakupy w Bolt Market na pewno pomagają w uzupełnieniu zapasów energetycznych - rekordzista lub rekordzistka zamówiła w sumie 12 litrów napojów z kategorii „energetyki”. Wygląda też na to, że użytkownicy Bolt Market lubią niespodzianki - w jednym ze zrealizowanych zamówień były aż 32 sztuki czekoladowych deserów z zabawką ukrytą w środku. Podium w skali europejskiej pod kątem liczby złożonych zamówień zajął mieszkaniec lub mieszkanka Tallina, który skorzystał z 15 minutowej dostawy zakupów spożywczych aż 132 razy.

Bolt: Obszary działalności

Bolt ma 75 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Firma oferuje usługi z zakresu mobilności, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz