×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Cateringi dietetyczne - rynek powie teraz: sprawdzam
Na polskim rynku funkcjonuje obecnie kilkaset firm świadczących usługi cateringowe. Według Pawła Wróbla wyklaruje się tego wąska grupa liderów. Fot. Materiały prasowe

Cateringi dietetyczne - rynek powie teraz: sprawdzam

Autor: KG/horecatrends Data: 03 stycznia 2022 14:40

Ostatnie dwa lata przyniosły wzrost na rynku cateringów dietetycznych. Paweł Wróbel, prezes Nice To Fit You uważa, że sytuacja po pandemicznym boomie stabilizuje się. Przychodzi czas na weryfikację jakości podmiotów działających na rynku.

Paweł Wróbel zwraca uwagę, że w trakcie pandemii nowe podmioty świadczące usługi cateringu dietetycznego wyrastały jak grzyby po deszczu. Sprzyjały temu zamknięcie lokali gastronomicznych, ograniczenia działania sklepów oraz zmiana zachowań przez pozostawanie w domu. Na polskim rynku funkcjonuje obecnie kilkaset firm świadczących usługi cateringowe.

- Próg wejścia do branży cateringów nie jest wysoki. Dobitnie świadczy o tym sama liczba nowych podmiotów, które pojawiły się w ostatnich latach, często motywowane spontanicznym impulsem i dostrzeżeniem okazji danej chwili. Jednak utrzymanie się, dalszy rozwój i przede wszystkim zapewnienie jakości to wyzwania, do którego niezbędna jest strategia i silne zaplecze na wielu polach - mówi uważa szef Nice To Fit You.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Powstanie wąska grupa liderów

Wskazuje, że wobec rosnących kosztów - marketingowych, surowców, logistycznych - małe i niestabilne biznesy po prostu przestają być rentowne.

- Przy weryfikacji znaczenie będą mieć też sami klienci, których świadomość dotycząca jakości rośnie. Zdrowie, a więc także odżywianie, stało się w pandemii jeszcze ważniejsze. Dlatego konsumenci poszukują tych marek, co do jakości których nie mają wątpliwości, które posiadają certyfikaty i spełniają najwyższe standardy dotyczące procesu produkcji. Punktowane będzie kompleksowe podejście do - odpowiedzialności za jakość składników, dochowywanie procedur sanitarnych, gwarancja bezpiecznego transportu posiłków m.in. dzięki wewnętrznej flocie dostawczej czy wreszcie obsługa klienta i wygoda korzystania z oferty - dodaje.

W opinii Pawła Wróbla można się spodziewać trendu spadkowego pod względem ilości graczy - powstanie wąska grupa liderów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz