×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
CookCity stworzyło w Warszawie duży obiekt dark kitchen (WIDEO)

CookCity stworzyło w Warszawie duży obiekt dark kitchen (WIDEO)

Autor: Anna Wrona Data: 14 kwietnia 2023 08:58

CookCity rozwija w Warszawie obiekt składający się z 22 kuchni typu dark kitchen. Rozwiązania takie są bardzo popularne m.in. w Stanach Zjednoczonych i Anglii.

CookCity: 22 kuchnie dark kitchen

CookCity na warszawskim Mokotowie składa się z 22 kuchni oraz z centrum procesowania. Pomieszczenia mają 12–16 mkw. Największa kuchnia ma ok. 18,5 mkw.

– Nasi partnerzy gotują dania, a nasi runnerzy i później pracownik centrum procesowania odbierają te zamówienia i wydają je kurierom – mówi Ola Tracz, Account Manager CookCity.

Multibrand w dark kitchen

Ile brandów warto mieć w dark kitchen? To zależy od specyfiki firmy. Niektórzy klienci CookCity mają jeden brand. Są też start-upy wprowadzające 3-4 brandy w jednej kuchni.

– Można oczywiście iść dalej, dywersyfikować i mieć więcej brandów. Można robić też spin-off brand, czyli np. mieć jeden koncept z pizzą, a drugi, używając tych samych składników, a innego ciasta do pizzy. Można też zrobić zupełnie różne koncepty – wymienia Account Manager CookCity.

Dark kitchen: Jak to działa?

Wykorzystanie jednej powierzchni i używanie tego samego sprzętu do kilku brandów w modelu dark kitchen redukuje koszty związane z wynajmem powierzchni, zatrudnieniem osób czy wykorzystaniem składników.

–  Nasi partnerzy mają jeden tablet, który agreguje im zamówienia z platform. Kucharze dzielą sobie kuchnię i organizują tak pracę, aby jeden kucharz mógł wykonać dania z dwóch różnych restauracji w bardzo szybkim czasie – tłumaczy Ola Tracz.

Dark kitchen w Polsce i na świecie

Jak przyznaje Account Manager CookCity, Polska jest na razie rynkiem raczkującym w rozwiązaniach dark kitchen. Rynek ten jednak będzie się intensywnie rozwijać. Koncepty takie są  bardzo popularne m.in. w Stanach Zjednoczonych i Anglii.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz