Czy InPost Deli może zagrozić liderom food delivery? (komentarz) Zdaniem Marka Cynowskiego, CEO Rebel Tang, olbrzymią przewagą InPost jest baza milionów klientów oraz ich zaufanie do marki.

Czy InPost Deli może zagrozić liderom food delivery? (komentarz)

Autor: Anna Wrona/horecatrends.pl Data: 23 czerwca 2021 12:53

InPost Deli może zmienić oblicze food delivery i e-grocery. Potencjalne przewagi konkurencyjne biznesu Rafała Brzoski wskazuje Marek Cynowski, CEO Rebel Tang.

InPost szykuje aplikację mobilną służącą do zamawiania produktów sklepowych oraz posiłków z restauracji. Firma zastrzegła nowy znak towarowy InPost Deli (InPost Deli: InPost wchodzi w food delivery?) Czy nowy biznes Rafała Brzoski zagrozi pozycji największych graczy food delivery? O komentarz serwis horecatrends.pl poprosił Marka Cynowskiego, CEO Rebel Tang.

Rafał Brzoska wie, jak zmieniać rynek

– Rafał Brzoska nie tylko udowodnił w przeszłości, że potrafi zmienić rynek, na którym wydawało się, że jest to już niemożliwe, ale także stworzył zupełnie nowe trendy. Segment food delivery rozwija i będzie rozwijał się dynamicznie – czas pandemii dał temu segmentowi dodatkowego wiatru w żaglach, co InPost na pewno będzie chciał wykorzystać – komentuje Marek Cynowski, CEO Rebel Tang, sieci wirtualnych restauracji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Jego zdaniem olbrzymią przewagą InPost, która niewątpliwie pomoże firmie zadebiutować w nowym obszarze działalności, jest baza milionów klientów oraz ich zaufanie do marki. Drugim bardzo ważnym elementem jest zdolność operacyjna InPost i ich ogólnopolska sieć kurierska.

Czołówka delivery zagrożona?

 – Z tej perspektywy nowa inicjatywa może stanowić zagrożenie dla graczy jak Pyszne i Glovo, ale także dla firm skoncentrowanych na segmencie e-grocery, jak Jokr i Gorillas – przewiduje Marek Cynowski.

– Niezależnie od tego, w jakim kierunku pójdzie InPost, na pewno zyskamy na tym wszyscy, a w szczególności konsumenci, i na pewno warto śledzić, co wydarzy się w najbliższym czasie – dodaje CEO Rebel Tang.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz