×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dark kitchen na stacjach paliw. FoodBandits rozpoczął współpracę z Amic Energy
Dark kichten na stacjach paliw. FoodBandits rozpoczął współpracę z Amic Energy; fot. mat pras.

Dark kitchen na stacjach paliw. FoodBandits rozpoczął współpracę z Amic Energy

Autor: Anna Wrona Data: 08 lutego 2023 12:30

Poznański start-up FoodBandits rozpoczyna współpracę z Amic Energy. Ghost kitchen pojawią się na testowych stacjach sieci paliw w całej Polsce.

FoodBandits i Amic Energy

FoodBandits po udanym 6-tygodniowym projekcie pilotażowym na wybranych stacjach Amic Energy, rozszerza współpracę o kolejne lokalizacje. Start-up oferuje model wirtualnych restauracji, a stacje benzynowe zamienią się w ghost kitchen i będą przyrządzać posiłki. To pierwsza tego typu współpraca w Polsce, gdzie stacje staną się restauracjami, a kurierzy będą odbierali z nich gotowe dania i dostarczali do klientów popularnych aplikacji dostaw.

Jedzenie będzie dostępne na 128 stacjach Amic Energy w całej Polsce. W planach jest oferowanie trzech własnych marek: włoska, azjatycka i dietetyczna.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Start-up FoodBandits stworzył koncepty gastronomiczne w postaci wirtualnych restauracji działające wyłącznie na wynos, wykorzystując istniejącą infrastrukturę do stworzenia tzw. ghost kitchen. We własnej kuchni zlokalizowanej pod Warszawą przygotowują dania, a następnie rozsyłają do 7 centrów dystrybucyjnych i dostarczają do punktów partnerskich. Ten model biznesowy daje restauracjom dodatkowe źródło przychodów ze sprzedaży oferty food – tyle że pod markami wirtualnych restauracji.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni otwartością Amic na innowacje. Nasz start-up rewolucjonizuje branżę gastronomiczną i cieszę się, że dzięki temu partnerstwu będziemy mogli dotrzeć jeszcze szybciej do klientów w całej Polsce z “kuchennymi rewolucjami” i naszymi daniami - powiedział Co-Founder FoodBandits, Jędrzej Franek.

CZYTAJ TEŻ: FoodBandits szykuje nowe wirtualne marki

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz