×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Delivery Couple pozyskał 1.4 mln złotych
Delivery Couple pozyskał 1.4 mln złotych; fot. mat. pras.

Delivery Couple pozyskał 1.4 mln złotych

Autor: oprac. AW Data: 19 stycznia 2023 06:57

Delivery Couple (DC), firma produkująca i zarządzająca robotami do dostarczania jedzenia, ogłosiła pozyskanie finansowania w wysokości 1.4mln złotych, dołączając tym samym do grona udziałowców Czysta3.VC oraz Techni Ventures.

Roboty Delivery Couple

Delivery Couple tworzy pracownika XXI wieku, obniżając koszty dostaw dla restauracji, aplikacji do zamawiania jedzenia online oraz firm gastro kurierskich. Roboty pozwolą na zmniejszenie problemu związanego z operacjami, zarządzaniem, ograniczenie kosztów amortyzacji oraz samej usługi dostawy. Firma podkreśla, że roboty nie mają na celu wyeliminowania pracy ludzkiej, a jedynie jej wsparcie na odcinku do 3 kilometrów od restauracji.

- Rozwiązanie Delivery Couple jest odpowiedzią na potrzebę rynku. Żeby klient otrzymał swoje jedzenie zamówione online, restauracja musi zapłacić ok. 20 zł netto za dostarczenie go, a 80% klientów nie chce płacić za dostawę. Ukrywanie tego kosztu w posiłku mocno odbija się na atrakcyjności oferty restauracji, stąd cel Delivery Couple, aby zredukować koszt dostawy do 8 zł. Rynek dostarczania żywności ze sklepów spożywczych wykazuje jeszcze większą potrzebę rozwiązania problemu nieopłacalności usługi dostarczania zamówień ze względu na ograniczoną możliwość rozkładania kosztów w marży produktów, która jest po prostu znacznie niższa - podaje start-up.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

"Zakończyliśmy etap R+D, jeżeli chodzi o hardware, mamy bardzo konkurencyjne i w pełni autorskie urządzenie (robota), teraz musimy zrobić go bardziej inteligentnym, dlatego zebrane finansowanie Delivery Couple przeznaczy na rozwój autonomiczności swoich robo- kurierów. Dzięki ograniczaniu decyzyjności operatora przy każdym z robotów, firma ma zwiększać opłacalność ich zatrudnienia. Operator będzie mógł nadzorować jednocześnie pracę coraz większej ilości robotów, dzięki czemu koszt pracy będzie rozłożony na coraz większą ilość "dostawców"."

Startup jest zespołem tworzonym przez połączenie kompetencji robotycznych, nagrodzonych na arenie światowej, technologicznych ("25 under 25" przyznane przez Forbes Founderowi Sergiuszowi Lebedynowi w kategorii "nowe technologie") oraz doświadczenia w branży gastronomicznej poprzez tworzenie aplikacji do rezerwacji stolików, oprogramowania dla restauracji, lokalnej aplikacji do zamówień online, własnej firmy kurierskiej dla branży gastronomicznej i menedżerskiej poprzez zarządzanie i organizowanie wydarzeń na skalę międzynarodową.

Firma ma w planach ekspansję zagraniczną jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Dodatkowo zajmuje się procesem legislacyjnym ze wsparciem Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych oraz Ministerstwa Infrastruktury w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz