×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Diety pudełkowe dobrze radzą sobie w wakacje
Catering dietetyczny nie tylko utrzymał stabilną rynkową pozycję, ale wręcz ją umocnił - mówi Anna Chylewska, dyrektor operacyjna Maczfit

Diety pudełkowe dobrze radzą sobie w wakacje

Autor: horecatrends.pl Data: 21 czerwca 2021 13:50 | Aktualizacja: 22 czerwca 2021 08:06

Czy okres wakacyjny ma istotny wpływ na sprzedaż diet pudełkowych w Polsce? Jak pandemia wpłynęła na tę branżę?

Catering dietetyczny umocnił się w pandemii

 – W odróżnieniu od sektora restauracyjnego, który mocno odczuł skutki pandemii i lockdownu, catering dietetyczny nie tylko utrzymał stabilną rynkową pozycję, ale wręcz ją umocnił. Zyskaliśmy nową, bardzo liczną grupę klientów, którzy stołowali się na co dzień w biurowych kantynach i restauracjach. Po przejściu na tryb pracy zdalnej takie osoby potrzebowały alternatywy, która rozwiąże problem codziennych posiłków, na których samodzielne przygotowanie nie mają czasu – mówi Anna Chylewska, dyrektor operacyjna Maczfit. 

Ani ponowne otwarcie restauracji, ani początek wakacyjnych wyjazdów nie spowodowały tendencji spadkowej.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

– Nasze analizy wskazują, że znana nam dotychczas sezonowość coraz bardziej się zaciera. Nasi klienci chętnie pozwalają sobie na kilka czy kilkanaście dni w miesiącu, kiedy nie muszą pamiętać o zakupach spożywczych i gotowaniu. Jeżeli chodzi o luzowanie obostrzeń, to znaczna część społeczeństwa nadal woli zachowywać ostrożność i unikać zatłoczonych miejsc – restauracje najwięcej gości przyjmują w ciepłe, słoneczne dni, kiedy można usiąść „bezpiecznie” w ogródku. Generalnie można stwierdzić, że zachowania i oczekiwania konsumentów trwale się zmieniły. Kupują inaczej niż przed pandemią. Dokonują większej liczby transakcji przez internet. Chcą, aby wszystko było funkcjonalne, łatwe w obsłudze – także jedzenie. Na popularności zyskuje trend convenience, zgodnie z którym jesteśmy gotowi wydać więcej, aby zapewnić sobie wygodę, a Maczfit idealnie się w ten trend wpisuje –  dodaje.

Wakacje w cateringu 

Które miesiące zwykle okazują się dla branży cateringów dietetycznych najlepsze? Jak tłumaczy Anna Chylewska, największe wzrosty zamówień i przypływ nowych klientów Maczfit obserwuje na początku roku kalendarzowego.

– To czas noworocznych postanowień, w których prym od zawsze wiodą: redukcja wagi, przejście na zdrową dietę czy zwiększenie aktywności fizycznej. Kolejny widoczny skok liczby zamawianych diet zwykle zaczyna się przed wakacjami. Ma to oczywiście związek z tzw. sezonem bikini. Chcemy przygotować ciało na lato, odżywić je, sprawić, że nasza skóra będzie świetlista, a włosy błyszczące. W tych okresach co roku odnotowujemy wzrost sprzedaży i analiza zachowań konsumentów mówi nam, że w najbliższych latach to się nie zmieni – przewiduje dyrektor operacyjna Maczfit.

Czy miesiące czerwiec-sierpień są słabsze pod względem liczby zamówień? Dla Maczfit te miesiące nie są obecnie słabsze od pozostałych. Krzywa sezonowości ustabilizowała się, teraz bardziej przypomina linię poziomą z kilkoma peakami sprzedażowymi w roku. Możliwość dostawy diety do ponad 1500 miejscowości w kraju, pozwala na zabranie jej w podróż służbową czy na wakacje.

Maczfit jedzie nad morze

Jednym z najbardziej obleganych w sezonie letnim rejonów jest Półwysep Helski, dlatego już od 1 lipca Maczfit będzie realizować dostawy na tamtejsze campingi. Na liście letnich dostaw  pojawią się: Hel, Jurata, Jastarnia, Kuźnica, Chałupy, Władysławowo, a także chętnie odwiedzane Puck, Żelistrzewo i Połchowo.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz