Partnerzy portalu
Dyrektor Pyszne.pl na FRSiH 2019: Większość zamówień wciąż składana jest telefonicznie Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, Pyszne.pl

Dyrektor Pyszne.pl na FRSiH 2019: Większość zamówień wciąż składana jest telefonicznie

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 05 listopada 2019 15:33

- Polski rynek cechuje duża dynamika wzrostu i bardzo niska penetracja rynku w zamówieniach internetowych. Większość zamówień składana jest telefonicznie. W grupie 15+ tylko 7 proc. Polaków jest aktywnymi użytkownikami takich platform jak my - mówił Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, Pyszne.pl podczas debaty "#HorecaTrendsTalks – przyszłość gastronomii w rękach food delivery" na Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2019.

Arkadiusz Krupicz wspomniał, że kiedy w 2008 r. startowało Pyszne.pl, inspiracją było... zamawianie pizzy do akademika.

- Kiedy zamawialiśmy pizzę do akademika, dużo czasu spędzaliśmy na stronach pizzerii, gdzie indziej szukaliśmy opinii. Pierwsze strony do zamawiania jedzenia były kolosalną różnicą: Miały pełną ofertę rynku, opinie klienta, można było zamówienie złożyć przez internet. Problemem była rozpoznawalność: nikt z naszych znajomych nie znał takiego rozwiązania. To się na szczęście zmieniło - dodał.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W ocenie dyrektora Pyszne.pl rynek delivery jest napędzany przez szybsze tempo życia i wzrost zarobków Polaków.

- Dziś wartość rynku szacujemy na 1,3 mld euro. Polski rynek cechuje duża dynamika wzrostu i bardzo niska penetracja rynku w zamówieniach internetowych. Większość zamówień składana jest telefonicznie. W grupie 15+ tylko 7 proc. Polaków jest aktywnymi użytkownikami takich platform jak my, podczas gdy w Holandii jest to już 29 proc. - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz