Partnerzy portalu
Foodpanda dostarczy mięso hodowane w laboratorium Produkcja kurczaka powstałego pod szyldem marki GOOD Meat zaczyna się od pozyskania niewielkiej ilości komórek zwierzęcych z wysokiej jakości żywego inwentarza

Foodpanda dostarczy mięso hodowane w laboratorium

Autor: wnp.pl Data: 21 maja 2021 15:56

Singapurski popularyzator mięsa hodowanego w laboratorium w kolejny sposób skraca drogę do konsumentów. Dzięki współpracy z platformą Foodpanda po kurczaka powstałego w procesie replikacji komórek nie trzeba już fatygować się do specjalnych restauracji.

Amerykańska firma Eat Just niezmiennie przeciera szlaki w branży technologii spożywczych. W grudniu zeszłego roku dzięki zezwoleniu Singapurskiej Agencji Żywności restauracja „1880” wzbogaciła swoje menu o panierowane kąski wyhodowane z komórek kurczaka. W kwietniu tego roku Eat Just nawiązało współpracę z platformą Foodpanda, służącą do zamawiania jedzenia oraz zakupów. Aplikacja ta cieszy się popularnością szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej.

Restauracja, która poprzednio zdecydowała się na przełomowy krok wdrożenia do jadłospisu innowacyjnego mięsa, obecnie odpowiada za przygotowanie posiłków na wynos dla użytkowników Foodpandy. Konsumenci mogą wybrać pomiędzy kurczakiem z ryżem kokosowym, w sałatce cezar lub curry. Zakup każdego z dań to koszt około 15 USD, nie wliczając kosztu dowozu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Restauracja „1880” dba nie tylko o jakość serwowanego mięsa, ale również o prezentację i sposób dostarczenia potrawy. Całe przedsięwzięcie ma szczególny charakter, któremu przyświeca cel produkcji żywności nienaruszającej równowagi ekologicznej. Z tego powodu zamówienie dostarczane jest przez dostawcę poruszającego się na rowerze elektrycznym i zapakowane w pudełeczko wykonane z włókna bambusowego i żywicy.

Eat Just zostało założone w 2011 r., ale jej prace nad uzyskaniem mięsa w laboratorium ruszyły dopiero w 2016 r. Produkcja kurczaka powstałego pod szyldem marki GOOD Meat zaczyna się od pozyskania niewielkiej ilości komórek zwierzęcych z wysokiej jakości żywego inwentarza. Następnie komórki te karmione są substancjami odżywczymi, w tym aminokwasami, węglowodanami, minerałami, tłuszczami i witaminami, za sprawą których następuje namnażanie materiału. Dzięki bankom kurzych komórek cały proces trwa kilka tygodni.

Prezes Foodpandy na region Azji i Pacyfiku Jakob Angele w komentarzu przytoczonym przez portal businesswire z entuzjazmem wypowiadał się na temat współpracy z firmą Eat Just. Jak twierdzi promocja żywności odciążającej środowisko naturalne wpisuje się w misję zarządzanej przez niego platformy. Z tego powodu z radością zaangażował się w projekt, dzięki któremu Foodpanda stała się pierwszą platformą na świecie oferującą laboratoryjne mięso na dowóz. Jej spółka-matka, czyli Delivery Hero, poprzez utworzony w tym roku fundusz DX Ventures inwestuje w rozwój Eat Just.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz