×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Glovo ukarane rekordową grzywną 79 mln euro
Glovo ukarane rekordową grzywną 79 mln euro

Glovo ukarane rekordową grzywną 79 mln euro

Autor: PAP Data: 22 września 2022 08:37 | Aktualizacja: 22 września 2022 11:24

Glovo zostało ukarane rekordową grzywną za nieprawidłowości w zawieranych z kurierami umowach o pracę. Sięga ona kwoty 79 mln euro.

Glovo: Kara za kurierów

Jak poinformował w środę dziennik "El Periodico" powołujący się na orzeczenie hiszpańskiej inspekcji pracy, rekordowa kara nałożona na spółkę w branży gastronomicznej to efekt oszukiwania przez Glovo przy zawieraniu umów z osobami dostarczającymi żywność na terenie aglomeracji Barcelony i Walencji.

Przestępstwo polegało na korzystaniu z usług ponad 10,6 tys. kurierów, którzy rzekomo mieli odprowadzać samodzielnie składki na ubezpieczenie społeczne. W rzeczywistości osoby te nie były nigdzie zarejestrowane.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Inspektorzy potwierdzili, że ani kurierzy, ani Glovo nie odprowadzało składek ubezpieczeniowych oraz "działało na ich niekorzyść" pracowników naruszając kodeks pracy.

Według inspektorów naruszenia przepisów miały też miejsce w kilku katalońskich miastach, m.in. w Geronie, Tarragonie oraz w Leridzie.

Dodatkowo inspekcja pracy poinformowała, że w tym roku Glovo zostało ukarane kwotą 14 tys. euro za utrudnianie przez jej władze kontroli.

Według "El Periodico" deklarująca posiadanie 16 tys. pracowników spółka Glovo zatrudnia w Hiszpanii jedynie 2000 osób. Wchodzą one w skład tzw. zespołu gastronomicznego przygotowującego posiłki.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz