×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Glovo zobowiązuje się do zeroemisyjności przed 2040 r.
Glovo dołącza do sygnatariuszy Deklaracji Klimatycznej; fot. mat.pras.

Glovo zobowiązuje się do zeroemisyjności przed 2040 r.

Autor: PP, horecatrends.pl Data: 20 września 2021 16:48

Glovo ogłosił, że dołącza do sygnatariuszy Deklaracji Klimatycznej i razem z 200 innymi firmami, zobowiązał się do dalszej dekarbonizacji i osiągnięcia zeroemisyjności przed 2040 r.

Glovo pracuje już nad osiągnięciem neutralności węglowej we wszystkich operacjach do grudnia 2021 r., łącząc inicjatywy w zakresie redukcji emisji i inwestycje w kompensację emisji dwutlenku węgla z międzynarodowych certyfikowanych projektów opartych na przyrodzie i technologii, z partnerami Pachama oraz South Pole.

Cel ten zostanie osiągnięty dzięki trzem głównym programom ograniczania emisji gazów cieplarnianych.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Glovo - zrównoważony rozwój

Sébastien Pellion, Dyrektor Działu Społecznego i Zrównoważonego Rozwoju Glovo powiedział: „Niezwykle ważne jest, aby firmy zjednoczyły się i stawiły czoła zmianom klimatycznym, które stają się jednym z największych wyzwań naszych czasów. W Glovo mamy jasny plan działania na rzecz zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Nasza strategia opiera się na trzech filarach: towarzyszeniu sektorowi HORECA w przejściu na stosowanie zrównoważonych opakowań, promowaniu niskoemisyjnego transportu miejskiego oraz ograniczaniu marnowania żywności. Cieszymy się, że możemy być częścią Deklaracji Klimatycznej i dołączyć do społeczności, która będzie dzielić się wiedzą, pomysłami i najlepszymi praktykami, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto na długo przed terminem ustalonym przez porozumienie paryskie. Mamy nadzieję, że utorujemy drogę innym do naśladowania.”

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz