Partnerzy portalu
IKEA: kultowe klopsiki dostępne w dostawie IKEA za pomocą Glovo dostarczy do klientów swoje restauracyjne dania i produkty spożywcze ze sklepu/ fot. mat. prasowe

IKEA: kultowe klopsiki dostępne w dostawie

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 26 października 2021 09:36

Glovo uruchomiła pierwsze testy dostawy dań z restauracji IKEA. Na razie zamówienie kultowych klopsików będzie możliwe w Krakowie, Katowicach, Lublinie i Poznaniu.

Ruszyły testowe dostawy dań z Restauracji IKEA na terenie wybranych miast Polski. Dostawy obejmują także produkty ze Sklepiku Szwedzkiego dostępne w sklepach stacjonarnych IKEA. Oferta będzie dostępna w kategorii “Jedzenie” w aplikacji Glovo.

IKEA: kultowe szwedzkie klopsiki w dostawie?

- Chcemy być bliżej klientów i umożliwiać im dokonywanie zakupów w IKEA na różne sposoby, włączając w to ofertę gastronomiczną. Ofertę rozwijamy, uwzględniając różne potrzeby i oczekiwania klientów. Dodajemy więcej opcji wege oraz roślinnych do menu w restauracjach IKEA. Opcja dostawy w naszej ofercie gastronomicznej to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi – mówi Mirosław Forycki, Krajowy Kierownik ds. IKEA Food, IKEA Retail w Polsce.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W pierwszym etapie współpracy z dostaw będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, Katowic, Lublina i Poznania w wybranych strefach, a już w listopadzie z tej opcji będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy. Kurierzy Glovo dostarczą wybrane pozycje dostępne w menu restauracyjnym oraz szwedzkim sklepiku IKEA.

- W Glovo wciąż dążymy do realizacji naszej misji, którą jest zrozumienie stylu życia naszych Gości oraz zapewnienie im wszystkiego czego potrzebują w swoich miastach w sposób szybki, wygodny i ekologiczny. Uruchomienie naszej współpracy z IIKEA Retail w Polsce jest więc naturalnym krokiem naprzód, który doskonale wpisuje się w naszą strategię – mówi Agnieszka Lityńska, Partner Business Leader w Glovo Polska.

Jak zapewniają strony zamówienia dostarczane będą w ekologicznych opakowaniach. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy poszczególnych sklepów IKEA. Zamówienia z IKEA będą realizowane zgodnie z możliwościami dostawy, czyli dostosowane do rozmiarów plecaka dostawczego: 40 x 40 x 30 cm. Dostępność usługi będzie uzależniona od aktualnej dostępności dostawców w poszczególnych miastach.

Oferta gastronomiczna IKEA

Zgodnie ze strategią IKEA People & Planet Positive, firma oferuje coraz więcej dań i produktów, które są pozyskiwane w sposób zrównoważony, zbilansowany pod względem składników odżywczych i jednocześnie przystępne cenowo.

W menu Restauracji IKEA i w ofercie Sklepiku Szwedzkiego, oprócz tradycyjnych wersji klopsików dostępne są także te wege i stworzone z białek roślinnych, które w roku finansowym 2021 (09.2020-08.2021) stanowiły 33% sprzedaży wszystkich klopsików. W 2018 roku do menu Bistro IKEA firma wprowadziła wege hot doga, a w 2019 wegańskie lody truskawkowe.

Do 2025 r. IKEA planuje oferować 50% głównych dań, które będą w całości pochodzenia roślinnego, a w 80% dań zrezygnuje z użycia czerwonego mięsa. Ponadto 80% wszystkich produktów spożywczych oferowanych w Sklepiku Szwedzkim będzie wyprodukowane na bazie roślin.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz