×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jaka pizza jest najpopularniejsza?
Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jaka pizza jest najpopularniejsza?fot. unsplash

Jaka pizza jest najpopularniejsza?

Autor: horecatrends.pl Data: 07 lutego 2023 12:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy Bolt Food podsumowuje, jakie są zwyczaje użytkowników aplikacji w jedzeniu tego włoskiego specjału. Najpopularniejszym rodzajem pizzy w ubiegłym roku była margherita, natomiast absolutny miłośnik zamówił przez cały rok aż 464 sztuk pizzy.

Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji Bolt Food postanowił przyjrzeć się zwyczajom osób zamawiających jedzenie na dowóz przez aplikację Bolt Food.

Okazuje się, że użytkownicy Bolt Food są niezaprzeczalnymi fanami pizzy- w 2022 roku łącznie zamówili ponad milion sztuk włoskiego specjału. Solowym rekordzistą okazał się mieszkaniec Wrocławia, który w 2022 roku zamówił łącznie aż 464 sztuk pizzy. Jednak to mieszkańcy Warszawy łącznie zamawiają najwięcej pizz w Polsce- w 2022 było to blisko  630 tys. pizz. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Pizza to posiłek uniwersalny, który można zjeść podczas romantycznej kolacji przy przy winie, podjeść na szybko w czasie lunchu lub przegryźć razem z dobrym filmem w piątkowy wieczór. Sprawdziliśmy również kiedy użytkownicy Bolt Food najchętniej wybierają ten włoski specjał. Okazuje się, że pizza to także dobry ratunek na niedzielną kolację- wtedy to właśnie odnotowujemy najwięcej zamówień

Michał Duszyński z Bolt Food w Polsce

Najbardziej popularne pizze

Pizza hawajska dzieli Polaków, jednak wśród użytkowników Bolt Food sprawa jest jasna: w 2022 roku pizza hawajska została zamówiona aż 38 tys. razy. Jednak miejsca na podium najchętniej zamawianych smaków trzymają pizza:


1. Margherita

2. Pepperoni

3. Capricciosa

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz