Jakie jedzenie zamawiamy podczas EURO 2020? – etap półfinałów fot. shutterstock

Jakie jedzenie zamawiamy podczas EURO 2020? – etap półfinałów

Autor: horecatrends.pl Data: 08 lipca 2021 16:50

Sportowe emocje napędzają apetyt. Od początku turnieju Polacy złożyli w serwisie Pyszne.pl o 28% więcej zamówień niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Po pierwszym meczu naszej reprezentacji, Pyszne.pl odnotowało wzrost na poziomie niemal 40%.

Wygrał cheeseburger

Choć polscy kibice deklarują się jako wielbiciele pizzy, najczęściej zamawianym daniem w dniach meczów polskiej reprezentacji był cheeseburger.

W dniach meczów naszej reprezentacji godzinowy rozkład zamówień w ciągu dnia znacznie odbiegał od standardu - najwięcej zamówień składanych było godzinę przed meczem, czyli o 17:00 lub 20:00. Po odpadnięciu Polski, najmocniej liczyliśmy na zwycięstwo Hiszpanii (15% wskazań). Spośród dwóch drużyn, które nadal walczą o puchar, więcej Polaków kibicuje Włochom (9% wskazań).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Pizza łączy

W dniu półfinału Włochy – Hiszpania Włosi złożyli aż o 82% więcej zamówień jedzenia niż w analogicznym dniu tygodnia poprzedniego roku, a Hiszpanie – o 54% więcej. Jedni i drudzy wybrali pizzę.

Na kogo stawiano?

1. miejsce dla Niemców, 2. dla Francuzów i 3. dla Hiszpanów - takie wyniki obstawiali przed turniejem Polacy. Włochów i Anglików, którzy zapewnili sobie miejsce w finale, w pierwszej trójce typowało odpowiednio około 28% i około 37% z nas. Największym zaskoczeniem była dla Polaków Dania, której szanse na miejsce w pierwszej trójce dawało tylko nieco ponad 1% ankietowanych.

Duńczycy stawiają na frytki

W dniu półfinału Anglia – Dania - Duńczycy złożyli o 10% więcej zamówień niż w analogicznym dniu poprzedniego miesiąca, a daniem które najczęściej wybierali były frytki.

Najpopularniejszą godziną składania zamówień w Danii była 17:00, czyli godzinę wcześniej niż w poprzednich dniach, gdy grała duńska reprezentacja.
Od początku turnieju Brytyjczycy złożyli o 54% więcej zamówień niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz