Partnerzy portalu
Jakie makarony najczęściej wybierają Polscy w dostawie? Z okazji Światowego Dnia Makaronu Uber Eats przeanalizował preferencje makaronowe użytkowników aplikacji / fot. materiały prasowe

Jakie makarony najczęściej wybierają Polscy w dostawie?

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 25 października 2021 12:24

Z okazji Światowego Dnia Makaronu Uber Eats przeanalizował preferencje makaronowe użytkowników aplikacji i wskazał najczęściej zamawiane pasty.

Liczba zamówień włoskiego przysmaku w 2020 roku wzrosła na platformie Uber Eats dwukrotnie w porównaniu do 2019. Liderami są Brytyjczycy i Francuzi. Włosi natomiast zajmują dopiero 20 pozycję w rankingu.  Co ciekawe, według danych Uber Eats liczba zamówień dań z makaronem jest zależna m.in. od pory roku. Pasta najlepiej smakuje podczas mroźnych, zimowych miesięcy oraz na wiosnę, szczególnie w kwietniu.

Carbonara i spaghetti al bolognese  najczęściej wybierane w dostawie

Włochy słyną z ogromnego wyboru sosów do makaronu. Począwszy od prostego Cacio e Pepe, czyli pasty z serem Pecorino i pieprzem po bogaty w smaku, mięsny sos al ragu, każdy znajdzie coś dla siebie. Polacy natomiast, co pokazuje liczba zamówień, stawiają na klasykę. I tak, na platformie Uber Eats najczęściej składamy zamówienia na carbonarę z chrupiącym boczkiem i kremowym, jajecznym sosem oraz spaghetti bolognese. Lubimy też dodatki w postaci kurczaka, najlepiej w towarzystwie suszonych pomidorów, brokułów lub grzybów. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Kokardki i muszle na specjalne okazje

Ditalini, agnolotti, conchiglie - te rodzaje makaronu jeszcze nie spotkały się z uznaniem nad Wisłą. Trochę lepiej jest z bardziej swojsko brzmiącymi kokardkami czy muszlami. Na co dzień jednak, Polacy najczęściej wybierają długie nitki spaghetti oraz jajeczny tagliatelle. Możemy więc uznać, że w kwestii tradycyjnego podejścia do makaronu, jesteśmy podobni do Włochów. My trzymamy się znanych kształtów, a Włosi tradycyjnych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz