×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kurierzy Wolt teraz również e-rowerach i e-skuterach: przyjadą szybciej, zarobią więcej
Niebiescy kurierzy Wolta mogą już w łatwy sposób wypożyczać, dostępne w ofercie firm, pojazdy elektryczne. Fot. Wolt

Kurierzy Wolt teraz również e-rowerach i e-skuterach: przyjadą szybciej, zarobią więcej

Autor: KG/horecatrends Data: 10 grudnia 2021 11:10 | Aktualizacja: 10 grudnia 2021 11:11

Wolt nawiązał współpracę z podmiotami oferującymi wynajem e-rowerów i e-skuterów. Niebiescy kurierzy mogą od teraz w łatwy sposób wypożyczać, dostępne w ofercie firm, pojazdy elektryczne.

Wolt - fińska platforma specjalizująca się w dostawach – postanowiła postawić na elektromobilność. Podpisała porozumienie z firmami świadczącymi usługi wynajmu e-rowerów i e-skuterów - czytamy w informacji prasowej.

E-rowery zachęcą nowe osoby do pracy kuriera?

Od grudnia, zarówno kurierzy, którzy obecnie współpracują z Wolt mogą wypożyczać pojazdy w bardzo prosty sposób.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Współpracujący z nami kurierzy, pokonują każdego dnia dziesiątki kilometrów, aby dostarczyć zamówienia na czas. Duża część z nich to miłośnicy kolarstwa, którzy nie rozstają się ze swoimi rowerami. Chcielibyśmy im to ułatwić, a dodatkowo zachęcić do współpracy z nami również te osoby, które na co dzień preferują inne środki transportu. Dlatego też wypracowaliśmy z naszymi partnerami korzystne i proste zasady wypożyczania rowerów i skuterów elektrycznych - mówi Kamil Czarnecki, operations manager.

Kurier, który zdecyduje się na wynajem pojazdu elektrycznego zawiera umowę bezpośrednio z firmą współpracującą z Wolt. Dzięki temu ma dostęp do bardzo korzystnej oferty, której pakiet jest często szerszy niż przy zwyczajnym wynajmie (np. wymiana opon na zimowe, serwis, pojazd zastępczy). Dodatkowo, kurierzy mogą liczyć na specjalne warunki cenowe, takie jak zniżki lub brak kaucji przy dłuższym wynajmie.

Kurierzy mają zarobić więcej dzięki e-pojazdom

Wolt uważa, że dostęp do atrakcyjnych ofert na e-rowery i skutery elektryczne oraz ich niskoemisyjność to nie jedyne zalety tych działań.

- Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie pomagać kurierom w maksymalizacji ich zarobków. Widzimy, że kurierzy poruszający się przy pomocy takich pojazdów zarabiają więcej oraz są bardziej efektywni niż ich koledzy korzystający z klasycznych pojazdów. Wynika to zarówno z niższych kosztów eksploatacji - braku kosztu paliwa czy serwisu w cenie najmu - ale także możliwości wykonywania zleceń szybciej i przez dłuższy czas - dodaje Kamil Czarnecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz