×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Maczfit jak Subway? Stawia na kanapki
MaczSandwich to nowa oferta w Maczficie/fot. materiały prasowe

Maczfit jak Subway? Stawia na kanapki

Autor: Anna Wrona Data: 15 września 2022 13:40 | Aktualizacja: 26 września 2022 09:43

W ofercie Maczfit pojawiło się kilka nowości. Catering wrócił do posiłków dedykowanych dzieciom MaczKids, wprowadził również ofertę kanapek MaczSandwich. W portfolio są również trzy możliwości diet z wyborem menu oraz gotowe programy przygotowane przez dietetyczki.

Catering dietetyczny: Jak duży to rynek?

Na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się cateringiem. Szacuje się, że tego rodzaju rozwiązań dostarcza już ok 850 firm. Sam rynek wart jest 2 miliardy. Około 250 000 Polaków korzysta z usług cateringu.

Catering przez lata kojarzył się z atrybutem celebrytów. Wreszcie stał się lifestylem i formą żywienia

Małgorzata Wierzbicka, dyrektor marketingu firmy Maczfit

Maczfit: Wybór menu i gotowe diety

Maczfit zaczynał od gotowych diet, ale w miarę rozwoju rynku wprowadzono wybór menu.

Obecnie wybór menu jest zróżnicowany cenowo i obejmuje trzy filary: Everyday (menu oparte o klasyczne dania z przystępną ceną, 15 dań do wyboru), Top Sellers (dania najchętniej wybierane prze klientów, 25 dań do wyboru) oraz (Just Restaurant, 40 dań do wyboru).

Oprócz oferty wyboru menu, Maczfit ma także 13 gotowych diet: Comfort - tradycyjne smaki, Fit&Slim, Vege, Wegan, Diabetic, FODMAP - dla wrażliwych jelit, Intermittent Fasting - post przerywany, Hypo Hashimoto, No Gluten & Lactose, Care, Dash, Detoks Sokowy i Mami - dla przyszłych mam.

Maczfit: Nowości

Maczfit wprowadził kilka nowości, w tym nową ofertę dań dla dzieci MaczKids. Pojedyncze posiłki można dołożyć do głównej diety.

Kolejną nowością cateringu jest MaczSandwich - oferta dobrze zbilansowanych kanapek, które mogą być uzupełnieniem lub zamiennikiem posiłków. Sandwiche to, jak tłumaczy Małgorzata Wierzbicka, dyrektor marketingu firmy Maczfit, odpowiedź na coraz większe zainteresowanie konsumentów street foodem oraz odpowiedź cateringu na trend kupowania kanapek w kawiarniach.

Kto jest właścicielem Maczfit?

Maczfit należy do Grupy Żabka. 8 marca 2021 roku Żabka Polska oraz właściciele marki Maczfit, poinformowali o podpisaniu umowy, której następstwem jest włączenie spółki w strukturę Grupy Żabka. W Grupie Żabka znajduje się także inna firma działająca w obszarze cateringu - Dietly.pl. 28 maja 2021 Żabka oraz firma MasterLifeSolutions – właściciel marki Dietly.pl – zawarły umowę, w efekcie której platforma e-commerce działająca w formule „marketplace” w obszarze rozwiązań dietetycznych stała się częścią Grupy. Wraz z zawarciem umowy Żabka stała się większościowym udziałowcem Dietly.pl.

Systematycznie rozbudowujemy nasze kompetencje i usługi w obszarze cyfrowych rozwiązań dla konsumentów, który jest przyszłością, a właściwie już teraźniejszością handlu. Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki

Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future

Przeczytaj więcej o włączeniu Maczfit do Grupy Żabka na horecatrends.pl. Po co Żabce Maczfit?

Maczfit i Żabka – mariaż, który zmieni rynek (opinie)

Catering dietetyczny to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku detalicznego w Polsce. Dzięki partnerstwu z Dietly.pl zyskujemy kolejny ważny element w ofercie wygodnych rozwiązań dla klientów w obszarze e-commerce. Struktura Grupy gwarantuje niezależny rozwój podmiotów w naszym portfolio. Dzięki temu, działając w podobnym segmencie, stają się wobec siebie komplementarne, jednocześnie zyskując potencjał Żabki jako wsparcie ich rozwoju

Tomasz Suchański, prezes zarządu, CEO Grupy Żabka

Kto jest prezesem Maczfit?

Od 1 sierpnia 2022 prezesem Maczfit jest Paweł Gurgul. Zastąpił on na tym stanowisku Macieja Lubiaka.

Paweł Gurgul pełnił stanowisko prezesa Grupy Hortex od 1 czerwca 2018 roku do lipca 2022 roku. Wcześniej pracował 6 lat w firmie PepsiCo Polska, pełniąc przez 3 ostatnie lata rolę Prezesa i Szefa Zarządu firmy. Swoje zawodowe doświadczenie zdobywał także w firmie Mondelēz, gdzie pracował przez 10 lat.

Więcej na temat nowego prezesa Maczfit w artykule horecatrends.pl: Nowym prezesem zarządu Maczfit Foods został Paweł Gurgul

Kto jest założycielem Maczfit?

Maczfit został założony w 2015 roku przez Macieja Lubiaka, który pełnił funkcję prezesa do 1 sierpnia 2022 roku. Obecnie Maciej Lubiak objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Maczfit Foods.

Tworzyłem Maczfit od podstaw, a przez ostatnich 7 lat pełniłem funkcję prezesa spółki, starając się o jej najlepszy możliwy rozwój. Na szczęście z powodzeniem, gdyż dziś firma jest liderem swojej kategorii. Nie będzie to już jednak wsparcie operacyjne, a w roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej i doradcy strategicznego Zarządu.

Maciej Lubiak, założyciel Maczfit

Polecamy wywiad horecatrends.pl z Maciejem Lubiakiem: Maciej Lubiak: Co planuje po oddaniu sterów w Maczfit?

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    A kto bedzie pisal te dedykacje? <ironia>