Partnerzy portalu
Maczfit - narodziny lidera Prezes Maciej Lubiak, fot. Marta Wojtal

Maczfit - narodziny lidera

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 08 marca 2021 17:06

Diety pudełkowe osiągnęły w ostatnim czasie w Polsce ogromną popularność. Nasz kraj wyróżnia się na europejskiej mapie po względem zamawiania gotowych dziennych menu. Na tym tle króluje spółka Maczfit, która w tym roku będzie świętować swoje 6-lecie działalności i właśnie stała się częścią Grupy Żabka.

W związku z informacją o  podpisaniu umowy, której następstwem będzie włączenie spółki Maczfit w strukturę tworzącej się Grupy Żabka, postanowiliśmy przypomnieć historię pioniera i lidera rynku cateringu dietetycznego w naszym kraju.

Maczfit stworzył w 2015 roku Maciej Lubiak, sportowiec i przedsiębiorca. - Można powiedzieć, że Maczfit zrodził się z połączenia osobistych potrzeb i wysokich oczekiwań odnośnie jakości. W tamtym czasie prowadząc restaurację, znalazłem się w sytuacji, w której potrzebowałem diety. Testowałem różne cateringi dietetyczne, ale żaden nie zaspokajał moich wymagań smakowych, więc moi kucharze zaczęli przygotowywać dla mnie indywidualne dania, które były dietetyczne, ale równie pyszne jak te w restauracji. Zacząłem się zastanawiać, ile jest takich osób jak ja - potrzebujących diety, lecz ceniących sobie smak, jakość oraz różnorodność. Dla takich właśnie klientów powstał Maczfit - wspominał Maciej Lubiak w wywiadzie dla horecatrends.pl w czerwcu 2020 r. Pierwsze dania powstawały w restauracji, a biuro spółki mieściło się w mieszkaniu Lubiaka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Od tamtego czasu rósł rynek w Polsce, a także oferta i ilość zamówień Maczfitu. Firma musiała szybko zmieniać lokalizacje produkcyjne, ponieważ nie nadążała z produkcją. Wchodziła także do coraz to nowych miast i regionów Polski. W trzecim roku działalności - w 2017 - spółka miała ok. 40 mln zł przychodów, wobec ok. 10 mln zł rok wcześniej. To dało jej pozycję lidera.

Po ponad trzech latach działalności w spółkę uwierzyli inwestorzy. W grudniu 2018 roku fundusz Resource Partners został większościowym akcjonariuszem Maczfit, który miał pomóc w do realizacji strategii dalszego skokowego rozwoju marki oraz sieci dystrybucji oferowanych rozwiązań dla beneficjentów zdrowego trybu życia.

Kilka miesięcy później, już w 2019 roku Maczfit otwiera nowoczesny zakład produkcyjny w podwarszawskim Szymanowie, zrealizowany kosztem kilkunastu milionów zł.

Pandemia koronawirusa tylko wspomogła firmę - nie wstrzymała popytu na usługi cateringu dietetycznego, a jedynie zmieniła trendy, na które błyskawicznie odpowiedział.

Resource Partnes podawał w 2018 roku, że perspektywie 3-5 lat zamierza kilkakrotnie zwiększyć sprzedaż firmy. Po ponad dwóch latach postawiono na mariaż z Żabką. 

Więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz