Maczfit otworzył nowy zakład produkcyjnyhorecatrends.pl - 20 maja 2019 14:18


W maju 2019 r. ruszyła nowa siedziba Maczfit. Dzięki inwestycji firma jest w stanie przygotować 20 tys 5-daniowych pakietów na dobę, rocznie realizując ponad 30 mln posiłków

Nieruchomość w której mieści się hala produkcyjna oraz biuro wraz z całą infrastrukturą techniczną ma łączną powierzchnię 5 000 tys. m2.  W nowej hali produkcyjnej zostały zainstalowane nowoczesne linie technologiczne i produkcyjne m.in. do odrębnego przygotowywania diet specjalnych, takich jak np. bezglutenowa, bez laktozy, czy Hypo–Hashimoto. Hala wyposażona jest w magazyn służący przechowywaniu produktów spożywczych, chłodnię dla gotowych do wyjazdu zestawów oraz centrum logistyczne, z którego wyjeżdżają posiłki do wszystkich klientów w blisko 300 miejscowościach w Polsce. Dzięki nowej inwestycji firma jest już w stanie przygotować 20 tys 5-daniowych pakietów na dobę, rocznie realizując ponad 30 mln posiłków.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej zbiega się w czasie z uruchomieniem nowej platformy internetowych zamówień. Firma jest także w trakcie testowania nowych, ekologicznych rozwiązań m.in. opakowań biodegradowalnych.