×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Maczfit: W 2019 r. nasz zakład wyprodukował ponad 15 mln posiłków. Nie zamierzamy zwalniać tempa!
Prezes Maciej Lubiak; fot. Marta Wojtal

Maczfit: W 2019 r. nasz zakład wyprodukował ponad 15 mln posiłków. Nie zamierzamy zwalniać tempa!

Autor: www.horecatrends.pl Data: 08 stycznia 2020 09:34 | Aktualizacja: 08 stycznia 2020 15:55

Rok 2019 był czasem intensywnego rozwoju oraz wdrażania nowych rozwiązań dla spółki Maczfit, która przeprowadziła się do nowego zakładu, inwestowała w vending oraz nową stronę internetową i wprowadziła rozwiązania proekologiczne. 2020 rok zapowiada się być kolejnym okresem intensywnego rozwoju.

Nowy centralny zakład produkcyjny mieści się w podwarszawskim Szymanowie. To najnowocześniejsza dla tej branży hala produkcyjna w Europie o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki budowie nowej hali Maczfit jest w stanie przygotować nawet ponad 20 tysięcy 5-daniowych zestawów na dobę.

Jak podaje spółka, na przestrzeni 2019 roku otwarto się także na współpracę z nowymi partnerami w sektorze B2B. Uruchomiono dystrybucję Lodówek pełnych zdrowia – rozwiązania, które zapewnia zdrowe i zbilansowane posiłki Maczfit w biurach, szkołach oraz na uczelniach.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Chcemy, aby zdrowy lifestyle stał się nieodłączną częścią życia Polaków i czujemy, że jesteśmy na dobrej drodze. W naszej ofercie vendingowej znajdują się w pełni zbilansowane posiłki, przekąski oraz zdrowe desery, dzięki którym każdy może bez trudu kontrolować swoje dzienne spożycie kalorii oraz dostarczane do organizmu mikro i makroskładniki. To rewolucyjne rozwiązanie powoli zmienia stereotyp niezdrowego jedzenia w wersji ready-made – tłumaczy Anna Chylewska, Dyrektor Operacyjno-Wykonawczy Maczfit Foods.

Latem tego roku wprowadzono także nową stronę internetową, dającą klientom możliwość samodzielnego monitorowania zamówienia oraz wprowadzania w nim zmian. Cała strona przeszła gruntowną przebudowę, zgodnie z najnowszymi zasadami UX oraz UI. - Zadowolenie oraz wygoda naszych Klientów jest dla nas priorytetem na każdym etapie. Chcieliśmy, aby zarządzanie zamówieniem w Maczfit było tak wygodne, jak samo korzystanie z usługi cateringu dietetycznego. Obecnie nasi Klienci są w stanie wprowadzić zmiany w swoim zamówieniu dosłownie za pomocą kilku kliknięć - mówi Anna Chylewska.

2019 był dla Maczfit rokiem ekologii! W ofercie pojawiło się ekologiczne pudełko oraz w pełni kompostowalne sztućce. - Jako lider cateringu dietetycznego wiemy, że jesteśmy częścią plastikowego problemu. Zależało nam, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie, które spełni nasze wymagania, a jednocześnie da Klientom to, czego oczekują. To nie tylko działanie proekologiczne, ale też dbałość o najwyższą jakość dostarczanych posiłków – tłumaczy zarząd spółki.

Rozwinięto także bliźniaczą markę – Catch a Box, która już jest już dostępna w Niemczech. Wprowadzenie marki na rynek niemiecki to ogromne przedsięwzięcie. Wiązało się ono z zatrudnieniem nowej kadry do obsługi Klienta niemieckojęzycznego. Rozwinięto także działy: logistyki, analityki, marketingu.

- Jako, że rok 2019 już za nami, jesteśmy w stanie powiedzieć, że osiągnęliśmy zakładany plan sprzedażowy, notując stały wzrost. To właśnie w 2019 roku ilość wyprodukowanych przez nasz zakład posiłków przekroczyła 15 milionów. Każdego dnia do tej liczby dodajemy ponad 20 tysięcy dań wyjeżdżających z naszej siedziby w Szymanowie prosto pod drzwi Klientów w całej Polsce. Ta liczba to niezaprzeczalny powód do dumy dla całego zespołu operacyjnego Maczfit – podaje zarząd.

Jakie działania rozwojowe planuje firma Maczfit na 2020 rok?

Z oczywistych względów zarząd nie może szczegółowo zdradzać, jakie działania rozwojowe planuje wprowadzić w 2020 roku. Na pewno Maczfit będzie mocno rozwijać nasz dział jakości, proponując Klientom nowe smaki w zbilansowanej, zdrowej formie. To także nowe systemy sprawdzania posiłków, szkolenia pracowników i rozwój ich kluczowych kompetencji.

- Jakość to nieodłączny składnik Maczfit. Naszym celem jest oferowanie Klientom najlepszych dostępnych rozwiązań i dążenie do ciągłego doskonalenia oferty. Na każdym etapie - wykorzystanych składników, produkcji, smaku potraw, obsługi Klienta to właśnie jakość definiuje naszą firmę. Po prostu jesteśmy mistrzami jakości - mówi Prezes Zarządu Maczfit Foods, Maciej Lubiak

Spółka planuje także skupić się na działaniach biznesowych. - Jako lider na pewno nie zamierzamy zwalniać! – podaje zarząd.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz