×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niedziele wolne od handlu wpływają na rynek dowozów
Ograniczona oferta centrów handlowych powoduje, że konsumenci przyzwyczajeni do konsumpcji „poza domem” w niedzielę, decydują się na zamówienie niedzielnego obiadu w restauracji z dowozem - mówi Marcin Zawadzki

Niedziele wolne od handlu wpływają na rynek dowozów

Autor: horecatrends.pl za Stava Data: 17 lutego 2020 10:45

Jak podaje Stava w swoim najnowszym raporcie, niedziele wolne od handlu wciąż mają zauważalny wpływ na rynek dowozów jedzenia w Polsce.

Od kiedy w marcu 2018 roku wprowadzono nowe przepisy, wyraźnie zarysowała się różnica w weekendowym natężeniu zamówień, a w 2019 roku niedzielny szczyt zamówień mocno poszybował w stosunku do lat ubiegłych.

Według raportu Stava, przeciętnie w niedziele wolne od handlu w ciągu ostatniego roku było o 31,7% więcej zamówień na dowóz niż  wynosi średnia dzienna przeciętna z całego roku i o 17,5% więcej niż w niedziele handlowe.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Ograniczona oferta centrów handlowych powoduje, że konsumenci przyzwyczajeni do konsumpcji „poza domem” w niedzielę, decydują się na zamówienie niedzielnego obiadu w restauracji z dowozem. Można się spodziewać, że ten czynnik makro dodatkowo wspomoże trend wznoszący dla kanału delivery w bieżącym roku - komentuje dla Stavy Marcin Zawadzki, prezes ZP HoReCa.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz