Partnerzy portalu
Polska drugim największym rynkiem pod względem zamówień potraw roślinnych w Europie W ciągu ostatnich trzech lat liczba zamówień wegańskich potraw w naszym kraju wzrosła aż pięciokrotnie, fot. materiały prasowe

Polska drugim największym rynkiem pod względem zamówień potraw roślinnych w Europie

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 02 listopada 2020 16:16

Według danych Uber Eats w ciągu ostatnich trzech lat liczba zamówień wegańskich potraw w naszym kraju wzrosła aż pięciokrotnie. Liczby nie kłamią - Polska jest drugim największym rynkiem pod względem zamówień potraw roślinnych w Europie.

Według danych aplikacji do zamawiania jedzenia niekwestionowanym zwycięzcą rankingu najpopularniejszych potraw jest - już drugi rok z rzędu - Vegan Pastrami, szczególnie w postaci burgera z seitanem. Tuż za nim na podium sałatka Vegan Miso Mango. W czołówce rankingu znajdziemy również charakterystyczny w Polsce przysmak w wydaniu roślinnym, czyli Vegan Kebab, w którym klasyczną baraninę lub kurczaka zastąpiono seitanem. Polacy chętnie zamawiają też roślinną  wersję popularnego azjatyckiego specjału, a mianowicie Vegan Ramen. Co ciekawe, popularnością cieszą się ponadto wegańskie słodycze, gdyż wśród najczęściej zamawianych produktów znajdziemy, chociażby lody o smaku ciasteczkowym czy słonego karmelu.

Mimo że w skali kraju dominującą pozycję utrzymuje Vegan Pastrami, jednakże to nie jedyna potrawa, która zdobyła uznanie Polaków! W czołówce roślinnych dań w Krakowie znajdziemy azjatycką zupę pho, jak również wegańską pizzę oraz kebab. Z kolei łodzianie chętnie zamawiają makaron - najczęściej z dodatkiem pesto, tofu i szpinaku lub proteinowy - stworzony z myślą o tych, dla których roślinna dieta jest tak samo ważna jak tężyzna fizyczna. W Warszawie, poza pozycjami z czołówki rankingu, popularność stale zyskują wegańskie burgery oraz ramen. Co ciekawe, rekordowe zamówienie złożone w Polsce przez pojedynczego użytkownika zawierało aż 42 potrawy!

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz