Partnerzy portalu
Polski producent e-skuterów współpracuje z food delivery w Portugalii Polski producent e-skuterów współpracuje z food delivery w Portugalii

Polski producent e-skuterów współpracuje z food delivery w Portugalii

Autor: PAP Data: 18 marca 2021 10:27

Skutery elektryczne marki Hop.City polskiej firmy JedenŚlad będą dostarczać posiłki w Lizbonie we współpracy z jednym z operatorów food delivery w Portugalii. Projekt wspiera biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Polski producent jednośladów z napędem elektrycznym Hop.City rozpoczął współpracę z kluczowym graczem z branży food delivery w Portugalii. Projekt wsparło biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Lizbonie.

"Projekt marki Hop.City skutecznie wpisuje się w zmiany, jakie dokonują się na rynku portugalskim w związku z pandemią COVID-19, ale też w aktualne trendy związane z rozwojem miejskiej elektromobilności. W wyniku ograniczenia działalności konwencjonalnej branży gastronomicznej, rynek zamówień jedzenia online rozwija się w bardzo szybkim tempie. Biuro PAIH w Lizbonie wsparło firmę w procesie logistycznym, w tym także przy legalizacji pojazdów" - poinformował Dariusz Duda, kierownik biura PAIH w Portugalii, cytowany w komunikacie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Swoje skutery Hop.City udostępni jednemu z kluczowych partnerów z branży food delivery w Lizbonie - przekazała PAIH bez wskazywania nazwy firmy. Pierwszy etap współpracy ma polegać na przekazaniu pojazdów partnerowi i zarządzaniu nimi z punktu operacyjnego w stolicy Portugalii.

Hop.City to marka polskiej firmy JedenŚlad Sp. z o.o., oferująca m.in. usługę wynajmu pojazdów elektrycznych dla biznesu oraz klientów indywidualnych w modelu sharingowym. Marka posiada własny system i aplikację do bezkluczykowego użytkowania skuterów. Spółka została założona w 2018 r. W maju 2019 roku firma zdobyła tytuł laureata projektu akceleracyjnego Warsaw BOOSTER. Obecnie elektryczne pojazdy jej produkcji dostępne są dla klientów indywidualnych w modelu sharingowym w Polsce oraz dla partnerów biznesowych w kraju i za granicą, m.in. w Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii. Jej zadaniem jest wzmacnianie rozpoznawalności polskich marek na międzynarodowych rynkach, promocja rodzimych produktów i usług oraz rozwiązań technologicznych. Agencja wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz