Partnerzy portalu
Ponad milion posiłków w ramach Glovo Access Ponad milion posiłków w ramach Glovo Access; fot. mat. pras.

Ponad milion posiłków w ramach Glovo Access

Autor: oprac. AW Data: 12 października 2022 15:32

Dzięki programowi Glovo Access organizacje pożytku publicznego mogą korzystać z darmowych dostaw realizowanych poprzez platformę Glovo. Od początku programu za pośrednictwem aplikacji dostarczono już ponad milion posiłków i zrealizowano 350 tys. dostaw w ramach społecznej działalności. Glovo Access startuje także w Polsce, realizując już pierwsze dostawy dla potrzebujących.

Glovo Access: Co to jest?

Glovo Access to program, w ramach którego organizacje pozarządowe czy instytucje publiczne, prowadzące działalność charytatywną zyskują dostęp do infrastruktury technologicznej oraz darmowych dostaw poprzez platformę Glovo, by wspólnie nieść pomoc potrzebującym. W ramach Glovo Access zrealizowano dotychczas ponad 350 000 dostaw, co przekłada się na ponad milion dostarczonych potrzebującym posiłków. 

“Zamawiając-Pomagasz” - projekt dla restauracji prowadzonych przez NGO

W ramach Glovo Access realizowany jest także program “Zamawiając-Pomagasz”, dzięki któremu restauracje prowadzone przez NGO mogą sprzedawać na Glovo z 0% prowizją. Zyskują w ten sposób darmowy dostęp do wielu nowych klientów, w ponad 140 miastach w Polsce. Dzięki zamówieniom z takich restauracji użytkownicy Glovo wspierają NGO oraz osoby potrzebujące. Z programu korzysta już m.in. warszawska Kuchnia Czerwony Rower.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W Polsce w ramach Glovo Access organizacje wykorzystują darmowe dostawy w różnych celach. Część z nich skupia sią na gotowaniu i dostarczaniu posiłków dla uchodźców, osób potrzebujących czy wolontariuszy, działających np. na Dworcu Zachodnim w Warszawie czy w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju we Wrocławiu. Inne zbierają darowizny bezpośrednio od darczyńców i przewożą je do odpowiednich instytucji, czy też skupiają się na dostarczaniu posiłków osobom starszym. W maju 2022 roku udało się dostarczyć ponad 500 posiłków w Polsce w ramach Glovo Access. Do programu dołączyły już pierwsze organizacje, w tym m.in. Kolacje Czwartkowe, Fundacja Ukraina czy Fundacja Senior w Koronie. 

- Kolacje Czwartkowe to inicjatywa spotkań z osobami dotkniętymi kryzysem bezdomności. Co tydzień odwiedzamy ich przy Dworcu Zachodnim w Warszawie i przywozimy ciepłe posiłki. Współpraca z Glovo Access pozwoliła nam znacznie przyspieszyć cotygodniowy proces dostarczania obiadów. Glovo pomaga w transporcie zestawów obiadowych przygotowywanych przez restaurację, oszczędzając czas naszych wolontariuszy. Dzięki temu możemy poświęcić więcej energii i uwagi na zaplanowanie zarówno doraźnej, jak i długoterminowej pomocy dla osób bez dachu nad głową - podkreśla Paweł Wiśniewski, wolontariusz Kolacji Czwartkowych.

Kto może korzystać z Glovo Access? 

Z  Glovo Access mogą korzystać organizacje pożytku publicznego obecne w 25 krajach, a od niedawna także w Polsce, gdzie usługa, podobnie jak Glovo, dostępna jest już w ponad 100 miastach. Zainteresowane współpracą podmioty mogą zgłosić się do Glovo Access za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz