Partnerzy portalu
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna stworzyła bazę lokali serwujących jedzenie na wynos i z dowozem Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rusza z akcją wspierającą lokalne restauracje; fot. shutterstock.com

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna stworzyła bazę lokali serwujących jedzenie na wynos i z dowozem

Autor: PAP Data: 16 listopada 2020 09:24

Do zamawiania dań na wynos i wspierania lokalnych restauracji zachęca Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Stworzona przez PLOT baza lokali serwujących jedzenie na wynos i z dowozem obejmuje około 200 adresów.

Organizatorzy akcji przypomnieli, że w związku z pandemią koronawirusa restauracje zostały zamknięte już po raz drugi w tym roku.

"W tej sytuacji wielu lokalom grozi upadek. PLOT przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Pod adresem poznan.travel znaleźć można restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy znajdą coś dla siebie" - podali organizatorzy akcji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Przy wszystkich znajdujących się na liście restauracjach podano numery telefonów, adresy stron internetowych oraz informacje, czy dany lokal realizuje zamówienia telefoniczne z odbiorem własnym, czy zamówienia z dowozem. Baza jest na bieżąco aktualizowana.

"Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym" - powiedział wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła również akcję, która ma na celu promocyjne wsparcie poznańskiej gastronomii. Restauratorzy w postach na swoich stronach internetowych i na portalach społecznościowych mogą używać specjalnie przygotowanych hasztagów. Dzięki temu głodni mieszkańcy dotrą do ich ofert. Oznaczone odpowiednimi hasztagami oferty będą promowane na profilach w mediach społecznościowych PLOT oraz na portalu turystycznym Poznan.travel.

Akcję wspiera Miasto Poznań, do promocji przedsięwzięcia włączył się również dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz