Partnerzy portalu
Prawie 50 tysięcy zamówień z Pyszne.pl w największych kurortach nad Bałtykiem
W wakacyjnych zamówieniach na Pyszne.pl króluje pizza; fot. mat. pras.

Prawie 50 tysięcy zamówień z Pyszne.pl w największych kurortach nad Bałtykiem

Autor: AW Data: 22 sierpnia 2022 14:28

Pyszne.pl przeanalizowało, jak wygląda liczba składanych zamówień nad Morzem Bałtyckim, na Mazurach i w górach w okresie dwóch miesięcy: w lipcu i sierpniu. Króluje wybrzeże Bałtyku.

W zbadanych miejscowościach nadmorskich złożono łącznie blisko 50 tys. zamówień. Na drugim miejscu plasują się okolice Tatr. Na podium zmieścił się jeszcze rejon Jezior Mazurskich. Na czwartym miejscu natomiast znalazły się Karkonosze.

Pizza z dowozem królową wakacyjnych zamówień

W wakacyjnych zamówieniach na Pyszne.pl bez wątpienia króluje pizza – liczbą zamówień ponad 6-krotnie bije na głowę burgery, które znajdują się na drugim miejscu zestawienia.  Najczęściej stawiano na klasyczną margheritę. Kolejne w wakacyjnym rankingu są makarony, a najchętniej wybieranym było spaghetti bolognese. Dalej w klasyfikacji plasują się kolejno: zupy, sałatki (najczęściej sałatka grecka) i kebaby.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Każdy z nas z utęsknieniem odlicza dni do swojego urlopu, a żeby nie tracić cennego wakacyjnego czasu na stanie w kolejkach do restauracji, ludzie coraz częściej zamawiają z dostawą. Tym bardziej, że porównując z okresem zimowym, to właśnie latem w nadmorskich miejscowościach funkcjonuje więcej lokali, które poprzez ofertę dowozu docierają do nowych klientów

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Zamówienie na plażę

Kurierzy w czasie wakacji muszą wykazać się większą cierpliwością i sprytem niż zwykle, bo turyści będący np. na plaży, często nie do końca precyzyjnie są w stanie wskazać konkretne miejsce odbioru zamówień. Zdarza się, że punkty spotkań są naprawdę oryginalne. Oto kilka perełek z tego roku: „łódź podwodna”, „punkt warkoczykowy”, „bosmanat koło 1 kei”, „zakopiańskie świderki”, „sklep z pamiątkami” czy „wejście na plażę nr 5”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz