×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pyszne.pl jednym z pierwszych partnerów Google w zakresie transakcji głosowych w Polsce
fot. materiały prasowe

Pyszne.pl jednym z pierwszych partnerów Google w zakresie transakcji głosowych w Polsce

Autor: PAP / horecatrends.pl Opublikowano: 03 kwietnia 2019 16:47 | Zaktualizowano: 04 kwietnia 2019 09:11

Pierwszymi partnerami Google w zakresie transakcji głosowych (tzw. voice commerce) w Polsce zostały Pyszne.pl i Flixbus - ogłosiły firmy w środę.

Jak podkreślili przedstawiciele spółek na wspólnej konferencji prasowej, pakiet narzędzi opracowanych i udostępnianych przez Google (m.in. system rozumienia języka Dialogflow) będzie miał zastosowanie od początku do końca transakcji. Każdy użytkownik opartego na sztucznej inteligencji Asystenta Google po jego wywołaniu hasłem "OK Google" na dowolnej platformie sprzętowej może skorzystać z komendy głosowej określonej przez firmę (np. "porozmawiaj z Pyszne" lub "zapytaj FlixBus o połączenie"), by wejść w interakcję z marką. Szczegółowy przebieg transakcji oraz dostępne formy płatności zależą od opcji udostępnianych przez firmę.

W przypadku Pyszne.pl (Takeaway.com) do obsługi głosowej niezbędne jest wcześniejsze ręczne skonfigurowanie w aplikacji firmy adresu dostawy oraz trzech zestawów. Interakcja z Asystentem Google pozwoli dokonać wyboru jednego z nich i zakończy się zamówieniem z płatnością przy odbiorze. Firma podkreśla, że usługa będzie nadal rozwijana w oparciu o uwagi użytkowników. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Zarówno dla Takeaway.com, jak i dla Flixbusa Polska jest pierwszym rynkiem, na którym wprowadzana jest obsługa transakcji głosowych z wykorzystaniem Asystenta Google. Opcja ta ma być z czasem udostępniana w innych krajach. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz