×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pyszne.pl: Które dania kuchni polskiej są zamawiane najczęściej?
Pyszne.pl: Które dania kuchni polskiej są zamawiane najczęściej?

Pyszne.pl: Które dania kuchni polskiej są zamawiane najczęściej?

Autor: AW Data: 25 sierpnia 2022 13:26

Z okazji Dnia Polskiej Żywności, który przypada na 25 sierpnia, Pyszne.pl przeanalizowało szczegóły dotyczące zamówień dań reprezentujących naszą kuchnię narodową. Według danych, Polacy najczęściej wybierają: kotleta schabowego, rosół i pierogi ruskie. Okazuje się też, że rekordowe liczby zamówień z polską kuchnią wcale nie przypadają na niedziele, a na… poniedziałki.

Schabowy królem polskiej kuchni

Pyszne.pl sprawdziło, które z dań kuchni polskiej wybieramy najczęściej. Królem w tym rankingu został kotlet schabowy. Od początku roku zamówiono ich aż ponad 350 tys. Jeżeli przyjąć, że pudełka, w których są one dostarczane, mają średnio 5 cm wysokości, oznacza to, że z takiej liczby zamówień można by ułożyć wieżę na prawie 18 km – to ponad 74 wysokości Pałacu Kultury.

Kolejny w zestawieniu jest rosół z wynikiem 330 tys. zamówień, a na ostatnim miejscu podium uplasowały się pierogi ruskie, które wybrano 320 tys. razy.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Polski comfort food

Polskie dania serwuje prawie 6 tysięcy restauracji współpracujących z Pyszne.pl w całym kraju. Zamówienia te stanowią blisko ¼ wszystkich zrealizowanych zamówień w serwisie od początku 2022 roku.

Restauratorzy coraz chętniej eksperymentują z polskimi potrawami – z jednej strony podtrzymują tradycję, a z drugiej dbają o to, aby te dania wciąż były dla nas atrakcyjne. Dodatkowo zachowują przy tym to, co najbardziej wartościowe – tradycyjne smaki i regionalność produktów. Trend ten nadaje rodzimej kuchni nowe, nieco bardziej intrygujące oblicze

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Najwierniejsi fani kuchni polskiej

W jakich województwach znajdziemy najwięcej fanów rodzimych dań? Myśląc o polskich tradycjach, często przychodzi nam na myśl Małopolska z niezwykle bogatym historycznie Krakowem. Bardzo ważną rolę odgrywają w tym regionie także i kulinarne tradycje, a potrawy lub produkty stamtąd pochodzące, jest w stanie wymienić chyba każdy. Dlatego to właśnie tutaj, dania polskie są bezkonkurencyjnie najpopularniejsze – stanowią aż 27% zamówień. Zaraz za Małopolską plasuje się województwo świętokrzyskie, a na trzeciej pozycji ex aequo, znajdują się Śląsk i Opolszczyzna. także w jakie dni Polacy zamawiają najwięcej dań kuchni polskiej. Wbrew pozorom, rekord nie przypada wcale na niedzielę. Największą liczbę zamówień (24,5%) z daniami naszej kuchni narodowej można odnotować w poniedziałki. Czy to oznacza, że odchodzimy od tradycyjnych niedzielnych obiadów i tego dnia coraz częściej fundujemy sobie bardziej egzotyczne potrawy? A może w tym czasie, spędzanym zazwyczaj w gronie rodziny, stawiamy jednak na własnoręcznie przygotowane pyszności?

Kolejnym dniem, kiedy najczęściej sięgamy do aplikacji po polskie potrawy jest wtorek, a zaraz za nim – środa. Warto zauważyć, że wartość ta spada konsekwentnie w każdym kolejnym dniu tygodnia, od poniedziałku aż do soboty.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz