×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pyszne.pl wprowadza innowacyjne pudełka pokryte materiałem z alg morskich
Fot. Materiały prasowe

Pyszne.pl wprowadza innowacyjne pudełka pokryte materiałem z alg morskich

Autor: Oprac. KG Data: 03 sierpnia 2022 12:20

Pyszne.pl wprowadza do swojego sklepu partnerskiego opakowania z wyściółką z wodorostów. Restauracji współpracujące z serwisem będą miały możliwość zaoferowania swoim klientom pudełek bez syntetycznych dodatków, które są odporne na tłuszcz i biodegradowalne.

W 2019 roku Pyszne.pl wycofało większość plastikowych produktów i opakowań jednorazowych z oferty sklepu partnerskiego, w którym dostępne są ich zrównoważone alternatywy. Kolejnym krokiem jest rozszerzenie oferty o innowacyjne opakowania opracowane wspólnie ze startupem Notpla -  czytamy w komunikacie prasowym.

Dzięki temu partnerzy restauracyjni Pyszne.pl mogą zaopatrzyć się w ekologiczne pudełka pokryte materiałem pozyskanym z alg morskich.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Dostrzegamy, że stosowanie zrównoważonych opakowań jest coraz ważniejsze dla konsumentów. Opakowania, które stworzyliśmy we współpracy ze startupem Notpla, to przykład wdrożenia innowacji przyczyniającej się do redukcji użycia plastiku - mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Opakowania z materiałem z alg morskich - na czym to polega?

Typowe kartonowe pudełka na żywność zwykle zawierają syntetyczne dodatki lub plastikową powłokę, które czynią je odpornymi na tłuszcz, co znacznie utrudnia ich rozkład albo uniemożliwia recykling.

Pudełko wprowadzane na rynek przez Pyszne.pl posiada naturalną, wegańską i odporną na tłuszcz powłokę wykonaną z wodorostów- to sprawia, że restauracje mogą używać go do takich potraw jak kebaby, makarony, ryż czy sałatki.

- Po udanych testach, w 2021 roku wprowadziliśmy do sprzedaży opakowania Notpla za pośrednictwem naszych sklepów partnerskich w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech i Austrii. Użyliśmy ich także do dostarczania jedzenia podczas ostatnich finałów Ligi Europejskiej UEFA i EURO 2022 kobiet. Wierzymy, że to rozwiązanie zostanie dobrze przyjęte także w Polsce - dodaje Arkadiusz Krupicz.

Ekologiczne opakowania dostępne w dwóch rozmiarach

Pudełka Notpla ulegają naturalnej biodegradacji w warunkach domowych w ciągu zaledwie kilku tygodni, dzięki czemu można je wyrzucić nawet do przydomowego kompostownika. Opakowania mają jasnobrązowy kolor i są wykonane z miazgi tekturowej bez syntetycznych domieszek. Obecnie są dostępne w dwóch rozmiarach - 700 i 1300 ml.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz