Partnerzy portalu
Rusza kampania wspierająca łódzkich restauratorów Rusza kampania wspierająca łódzkich restauratorów; fot. shutterstock

Rusza kampania wspierająca łódzkich restauratorów

Autor: PAP Data: 06 listopada 2020 13:56

Łódzkie Centrum Wydarzeń i portal Jemy w Łodzi rozpoczynają kampanię "Łódź na wynos", która w okresie pandemii ma być wsparciem dla lokalnych restauratorów. Dzięki niej klienci dowiedzą się, w jakich lokalach czekają na nich promocyjne oferty.

"Z inicjatywy Łódzkiego Centrum Wydarzeń i portalu Jemy w Łodzi rusza kampania Łódź na wynos. Dzięki niej klienci dowiadują się, jak w prostych krokach pomagać ulubionym restauracjom oraz gdzie czekają na nich promocyjne oferty w dowozie i na czym one polegają" - poinformował w piątek Grzegorz Gawlik z zespołu prasowego Urzędu Miasta Łodzi (UMŁ).

Jak zaznaczył, niektóre restauracje z trudem dźwignęły się po pierwszym kryzysie, jaki nastąpił w marcu. Kolejne ograniczenia działalności mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszej zapaści branży gastronomicznej, dlatego miasto stara się ułatwić pracę restauracjom, m.in. tym znajdującym się na ul. Piotrkowskiej, która jest zamknięta dla ruchu. Dostawcy dań na wynos mogą obecnie bez ograniczeń kursować po tej ulicy, a przedsiębiorcy wynajmujący lokale miejskie mają możliwość skorzystania z obniżki czynszu do symbolicznej złotówki. UMŁ uruchomił również specjalny fundusz pomocowy dla przedsiębiorców w formie poręczeń kredytowych.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

"Entuzjaści dobrego jedzenia i miłośnicy lokalnych restauracji też mogą wspierać je w tych trudnych czasach - przede wszystkim, rezerwując choćby jeden dzień w tygodniu bez gotowania, kiedy obiad na mieście zamieniamy na zamówienie posiłku na wynos. Co ważne, warto zamawiać bezpośrednio, czyli przez telefon lub własną stronę restauracji. Nieoceniona jest też aktywność klientów w social mediach - wystarczy udostępnić zdjęcie jedzenia czy post z fanpage'a restauracji, napisać opinię lub komentarz" - podkreśliła Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi.

Na mieście mają pojawić się plakaty, a w internecie grafiki zachęcające do zamawiania dań bezpośrednio z łódzkich lokali.

Dodatkowo Łódzkie Centrum Wydarzeń (ŁCW) chce wspierać restauratorów poprzez organizację festiwali kulinarnych. Okazją do zdobycia zamówień i wypromowania lokalu ma być zaplanowany na koniec listopada Ramen Festiwal oraz Łódź Smakuje Niepodległość. ŁCW zapewniło, że festiwalowe dania będą dostępne w opcji na wynos, a program dodatkowych atrakcji w całości realizowany będzie w sieci.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz