Rynek dostaw jedzenia do 2023 r. ma osiągnąć wartość blisko 21 mld dolhorecatrends.pl - 04 lipca 2019 12:31


Jak podaje Uber Eats za Statista.com rynek dostaw jedzenia do 2023 roku ma osiągnąć wartość blisko 21 mld dolarów. Dla 70 proc. małych i średnich restauracji współpracujących z firmami food delivery dostawy posiłków będą stanowiły coraz większą część ogólnych przychodów.

Uber Eats jest obecnie dostępny w ponad 500 miastach, w 36 krajach na całym świecie. W Polsce działa w 10 miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Łodzi, Katowicach i Lublinie. Dzięki rosnącej popularności aplikacji nad Wisłą, Polska szybko stała się jednym z największych rynków dla tej usługi w całej Europie.

Dotychczas Uber Eats współpracował wyłącznie z restauracjami, które chciały zaoferować swoim klientom dostawę przy zaangażowaniu niezależnych kurierów dostępnych w aplikacji Uber Eats. Teraz platforma rozszerza swoją działalność również na lokale angażujące swoich własnych dostawców. Z początkiem tego roku nowa usługa “Bring Your Own Courier” wystartowała w ponad 100 miastach w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Holandii. Teraz przyszła pora na kolejne rynki.