Stava dostarcza zakupy ze Stokrotkihorecatrends.pl - 22 grudnia 2020 08:53


Sieć sklepów Stokrotka rozszerza ofertę zakupów online z dowozem do domu i powierza dostawy kurierom Stava. Usługa jest w tej chwili dostępna w 17 miastach w Polsce. Stava i Stokrotka podpisały umowę, która zakłada, że zasięg terytorialny usługi będzie poszerzany wraz z uruchamianiem kolejnych oddziałów Stava.

Sieć Stokrotka uruchomiła sklep online w kwietniu 2020 roku. Początkowo, zamówienia można było odbierać w wybranych sklepach, w systemie Click&Collect. Po udanych testach dowozów zakupów na terenie Lublina, sieć postanowiła rozszerzyć zasięg terytorialny dostaw.

W tej chwili zakupy z sieci Stokrotka można zamawiać z dowozem w 17 miastach w Polsce: Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Kielcach, Legnicy, Lublinie, Łomży, Olsztynie, Opolu, Rybniku, Siedlcach, Słupsku, Szczecinie oraz Toruniu. We wszystkich tych miastach dostawy ze sklepów realizują kurierzy Stava.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Rozpoczęcie współpracy z firmą Stava pozwoliło nam zrobić kolejny, duży krok w świecie e-commerce. Do modelu Click&Collect, dodaliśmy usługę dostaw zamówień internetowych. Wykorzystując rozwój oddziałów Stava do usługi dołączamy kolejne miasta, w których posiadamy nasze sklepy. Chcemy udostępnić możliwość robienia zakupów przez Internet jak największej liczbie klientów. Nasz współpraca doskonale się w tym sprawdza - mówi Mirosław Wawryszczuk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu Stokrotki

W ramach strategicznej współpracy sieci Stokrotka i sieci franczyzowej Stava, zasięg terytorialny dostaw ze Stokrotki Online będzie systematycznie rozwijany o nowe lokalizacje. Dowozy będą realizowane w miastach, w których znajdują się sklepy Stokrotka oraz funkcjonują oddziały Stava.

- Do grona strategicznych partnerów i klientów Stava dołączyła sieć Stokrotka. To ważny krok w rozwoju oferty obu firm. Dzięki realizowanej przez naszych kurierów usługi dowozów klienci Stokrotki mogą robić wygodnie zakupy online i oczekiwać ich w domu. Sieć Stava rozbudowuje natomiast swoje kompetencje w zakresie nie tylko dowozów posiłków z restauracji, ale i dostaw zakupów. Budujemy drugi filar naszego biznesu - tłumaczy Grzegorz Aksamit, wiceprezes Stava S.A.

Sieć Stokrotka to jedna z największych sieci handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Według rankingu Coface, Stokrotka Sp. z o.o. jest jedną z 250 największych firm w regionie CEE. Sieć posiada 718 sklepów własnych oraz franczyzowych.

Stava jest największą w Polsce siecią franczyzową specjalizującą się w dostawach żywności.  Ma 31 oddziałów w całym kraju oraz kilka w trakcie uruchamiania. Spółka prowadzi obecnie emisję akcji w modeli crowdfundingowym. Więcej informacji o sieci oraz o samej emisji można znaleźć na stronie akcje.stava.pl.