Stava: Sieci handlowe coraz lepiej przygotowane na dowozy zakupówAnna Wrona/horecatrends.pl - 16 października 2020 12:11


– Zainteresowanie dowozami zakupów na wiosnę zostało w dużej mierze niewykorzystane przez sieci handlowe, ponieważ nie były do tego przygotowane po swojej stronie. Tym razem wiele sieci jest dobrze przygotowanych, a my razem z nimi – mówi Grzegorz Aksamit, wiceprezes Stava.

Pandemia mocno przyspieszyła plany dostarczania zakupów z sieci spożywczych. Wykorzystały to firmy food delivery, w tym Stava, która już od marca była gotowa do uruchamiania dowozów zakupów ze sklepów.

Zob. Stava uruchomiła dostawy zakupów ze sklepów

Jak mówi Grzegorz Aksamit, obecnie trwają pilotaże z pierwszymi kilkoma sieciami spożywczymi i drogeriami.

– Ze względu na zaostrzanie ograniczeń przez rząd szybko będziemy skalowali współpracę na całą Polskę. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby praktycznie z dnia na dzień uruchamiać kolejne sklepy. Dostępne są dwa modele: ad hoc, czyli dostawa w 2 lub 3h od złożenia zamówienia i dostawa w oknach godzinowych – tłumaczy wiceprezes Stava.

– Zainteresowanie dowozami zakupów na wiosnę zostało w dużej mierze niewykorzystane przez sieci handlowe, ponieważ nie były do tego przygotowane po swojej stronie. Tym razem wiele sieci jest dobrze przygotowanych, a my razem z nimi – zapewnia.