Partnerzy portalu
Strajk kurierów Glovo w Polsce Kurierzy Glovo w Polsce zastrajkowali przeciwko niekorzystnym zmianom, jakie wprowadzili twórcy aplikacji. W odpowiedzi Glovo zablokowało w aplikacji strajkujących kurierów. / fot. materiały prasowe

Strajk kurierów Glovo w Polsce

Autor: Spidersweb.pl Data: 18 maja 2021 13:42

Jak pisze portal Spidersweb.pl, kurierzy Glovo w Polsce zastrajkowali przeciwko niekorzystnym zmianom, jakie wprowadzili twórcy aplikacji. W odpowiedzi Glovo zablokowało strajkujących kurierów.

Według informacji Spidersweb.pl, bunt, a co za tym idzie strajk kurierów, spowodowały nowe stawki i system rozliczeń pracy, które zdaniem kurierów stały się mocno niekorzystne w stosunku do ich pracy.

- Najpierw zmieniły się tylko w trzech miastach: Rzeszowie, Elblągu i Białymstoku. Zaczęły obowiązywać od 26 kwietnia, a już kilka dni później tamtejsi kurierzy Glovo zorganizowali pierwszy w Polsce strajk dostawców jedzenia i drobnych zakupów. W miniony weekend na podobny krok zdecydowali się kurierzy z trójmiasta, czyli kolejnego miasta objętego zmianami. Połączył ich sprzeciw wobec nowych zasad wynagradzania, który jak twierdzą zmniejszą ich zarobki nawet o 40 procent - czytamy w artykule. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Czytaj więcej na: Spidersweb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    smierdzi wyzyskiek na pdlwglosc ztakiej roboty