Partnerzy portalu
Tłusty Czwartek 2022. Jakie pączki najchętniej zamawiamy? Miejscy kurierzy Glovo w zeszłoroczny Tłusty Czwartek dostarczyli w Polsce 13635 pączków. / fot. materiały prasowe

Tłusty Czwartek 2022. Jakie pączki najchętniej zamawiamy?

Autor: oprac. JS Data: 22 lutego 2022 11:52

Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami. Glovo informuje, ile pączków dostarczyło w zeszłym roku oraz na jaki rodzaj pączków decydujemy się najczęściej?

Miejscy kurierzy Glovo w zeszłoroczny Tłusty Czwartek dostarczyli w Polsce 13635 pączków. Najwięcej zamówili ich mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Poznania.

Warto wspomnieć, że w dawnych czasach Tłusty Czwartek nie obfitował w słodkości, a tłuste mięsa, słoninę czy boczek. Tradycja uległa jednak zmianie i teraz Polacy najchętniej objadają się pączkami. Istnieje nawet przesąd, że zjedzenie choć jednego tego słodkiego przysmaku gwarantuje powodzenie i szczęście na dalszą część roku.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Tłusty Czwartek zdecydowanie należy do pączków

Według danych Glovo w Tłusty Czwartek najczęściej decydujemy się na klasyczny pączek z powidłami pokryty cukrem pudrem lub lukrem, ale także wariant z lukrem i skórką pomarańczową i ten nadziany czekoladą. Chętnie wybieramy także wspomniane faworki, zwane również w niektórych regionach Polskichrustem lub chruścikami, czyli tradycyjne, chrupkie ciasteczka o charakterystycznym kształcie, smażone w głębokim tłuszczu i posypywane cukrem pudrem.

W tym roku Glovo również będzie doręczało pączki i inne słodkości wprost do rąk użytkowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz