Partnerzy portalu
Too Good To Go rozpoczyna współpracę z Legią Warszawa
Too Good To Go rozpoczyna współpracę z Legią Warszawa; fot. mat. pras.

Too Good To Go rozpoczyna współpracę z Legią Warszawa

Autor: oprac. AW Data: 02 sierpnia 2022 10:09

Legia Warszawa rozpoczyna współpracę z Too Good To Go i tym samym aktywnie przyłącza się do walki z marnowaniem żywności. Co znajdzie się w paczkach?

Legia Warszawa gra z Too Good To Go

Pod koniec lipca Legia Warszawa zorganizowała pierwszą, wyjątkową „dogrywkę” po spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Mowa o jedzeniu, które tego dnia nie zostało sprzedane w trakcie meczu. Od teraz wszystkie posiłki dostępne na trybunach, takie jak hot–dogi, burgery, zapiekanki czy kiełbaski trafią po zakończeniu wydarzeń organizowanych na stadionie do aplikacji Too Good To Go. Użytkownicy będą mogli nabyć paczki–niespodzianki za 1/3 ceny i nie pozwolić, aby „aut” dotyczył również żywności.  

- Legia Warszawa wielokrotnie dawała przykład organizacji służącej celom społecznym i ekologicznym. Cieszymy się, że razem z posiadającym duże doświadczenie i działającym na międzynarodową skalę partnerem będziemy wspierać walkę ze zmianami klimatu i wspólnie troszczyć się o kulturę konsumowania żywności. Jako sympatycy Legii mamy ogromny potencjał. Dbajmy i promujmy dobre praktyki. Marnujemy za dużo dobrej żywności, zróbmy wszystko, aby dać przykład innym - mówi wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W skali roku marnujemy w Polsce około 5 milionów ton żywności, które mają ogromny wpływ na zmiany klimatu. Partnerstwo Legii Warszawa z Too Good To Go to kolejny krok na rzecz działań związanych z ochroną planety. Każda uratowana paczka-niespodzianka to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2e.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz