×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Too Good To Go wraz z gastronomią uratowało 5.7 mln posiłków
Too Good To Go wraz z gastronomią uratowało 5.7 mln posiłków; fot. mat. pras.

Too Good To Go wraz z gastronomią uratowało 5.7 mln posiłków

Autor: oprac. AW Data: 16 lutego 2023 12:01

Od początku działalności Too Good To Go w Polsce użytkownicy wraz z biznesami gastronomicznymi uratowali ponad 5.7 miliona posiłków, które w innym wypadku trafiłyby do kosza. Pod względem niemarnowania rok 2022 był wyjątkowy - Polacy korzystając z aplikacji uratowali o 75% więcej jedzenia niż w roku poprzednim, na co częściowo wpływ miała gwałtownie rosnąca inflacja.

  • Od pojawienia się aplikacji Too Good To Go w Polsce w 2019 roku jej użytkownicy uratowali ponad 5.7 miliona paczek niespodzianek.
  • Poprzedni rok przyniósł 42% wzrost liczby partnerów, którzy rozpoczęli sprzedaż nadwyżek jedzenia.
  • W 2022 roku aplikacja odnotowała wzrost liczby użytkowników o 62% w porównaniu z rokiem 2021 r.
  •  Too Good To Go obserwuje zmiany w zachowaniach użytkowników i biznesów gastronomicznych napędzane inflacją. Korzystając z aplikacji wspólnie uratowali o 75% więcej jedzenia we wspomnianym okresie.

Inflacja a marnowanie żywności

Od pojawienia się aplikacji Too Good To Go w Polsce w 2019 roku jej użytkownicy uratowali ponad 5.7 miliona posiłków, czyli tzw. paczek niespodzianek. Wpływ na ten wynik ma między innymi rosnąca świadomość Polaków na temat negatywnych skutków, jakie przynosi środowisku zjawisko marnowania żywności. Nie bez znaczenia jest także wysoka inflacja, pociągająca za sobą gwałtowny wzrost kosztów.
Średnia inflacja podstawowych produktów spożywczych za 2022 rok w Polsce wyniosła 22,3%. W wielu przypadkach miało to wpływ na uszczuplenie oszczędności przeciętnego gospodarstwa domowego. Konsumenci zaczęli szukać oszczędności i znaleźli je właśnie w Too Good To Go. W ubiegłym roku aplikacja odnotowała o 62% więcej użytkowników niż w roku 2021. Ci korzystają z Too Good To Go, aby uzyskać dostęp do przystępnej cenowo żywności nie tylko z restauracji, kawiarni czy cukierni ale także z piekarni czy sklepów wielkopowierzchniowych. Przykładowo, kupując w tygodniu jedną paczkę niespodziankę z warzywami za 9,99 zł zamiast 29,99 zł, w skali roku można zaoszczędzić 1040 zł.

Wyższe koszty, od energii po przechowywanie i transport, zmuszają również biznesy do szukania oszczędności poprzez lepsze zarządzanie stratami. W 2022 roku do Too Good To Go dołączyło o 42% więcej punktów gastronomicznych niż w 2021 roku. Obecnie w Polsce swoje nadwyżki żywności udostępnia ponad 4700 lokali - w tym sieci, jak Carrefour, Auchan, Starbucks, Costa Coffee, Green Caffe Nero, Pizza Hut, North Fish, sieci hoteli Arche, Accor i Radisson Blu, a także producenci, m.in. Danone.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Kwestia dynamicznie rosnących cen żywności w Polsce zwiększyła widoczność problemu marnowania żywności. W czasie wysokiej inflacji zauważyliśmy również wzrost zainteresowania Too Good To Go, które jest sprytnym rozwiązaniem na zagospodarowanie nadwyżek w biznesach gastronomicznych i spożywczych. Niezależnie od motywacji, korzystanie z aplikacji zmniejsza negatywny wpływ marnowania żywności na środowisko, a to sytuacja, na której korzystamy wszyscy - mówi Anna Kurnatowska, Country Director Too Good To Go w Polsce.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz