Partnerzy portalu
Uber Eats najpopularniejszą aplikacją do zamawiania jedzenia w 2019 r. fot. materiały prasowe

Uber Eats najpopularniejszą aplikacją do zamawiania jedzenia w 2019 r.

Autor: PAP Data: 27 stycznia 2020 17:28

Uber Eats i Uber zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu najczęściej pobieranych aplikacji w 2019 r. opracowanym przez firmę Apptopia zajmującą się m.in. analizą danych dla branży technologii mobilnych.

Uber, który w zestawieniu Apptopii zajął pierwsze miejsce w kategorii "Podróże" (ang. Travel) firmy, został w 2019 r. pobrany na smartfony 142,5 mln razy. Na aplikację decydowali się zarówno użytkownicy korzystający z systemu operacyjnego iOS jak i systemu Android.

W pierwszej piątce w kategorii "Podróże" znalazły się jeszcze aplikacje Google Maps, Booking.com, Grab i Google Earth.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Uber Eats zdobył w ubiegłym roku pierwsze miejsce w kategorii "Jedzenie i Picie" (ang. Food & Drink). Na swoich urządzeniach mobilnych zainstalowało ją 96,8 mln użytkowników na całym świecie.

W pierwszej piątce w kategorii "Jedzenie i Picie" znalazły się także aplikacje McDonald's, DoorDash, Swiggy i Starbucks.

Popularność aplikacji Uber i Uber Eats w zestawieniu firmy Apptopia znajduje również odzwierciedlenie wśród opinii samych użytkowników. Wyniki badań deklaratywnych, przeprowadzonych we wrześniu 2019 r. przez firmę badawczą IPSOS, potwierdzają motywacje wyboru Ubera, jako głównego środka służącego do szybkiego przemieszczania się po mieście. Na pierwszym miejscu użytkownicy wymieniali transparentność cen (95 proc. wskazań), zadbane auta (86 proc.), krótki czas oczekiwania na przejazd (81 proc.) oraz dobre umiejętności kierowców (79 proc.).

Apptopia wyróżniła łącznie 10 kategorii "Gry" (najpopularniejsza trójka to: Garena Free Fire, Subway Surfers i Color Bump 3D). "Społeczności/Wiadomości" (WhatsApp, TikTok i Messenger), "Rozrywka" (Netflix, YouTube i Hotstar), "Randki" (Tinder, Badoo i Tantan), "Zakupy" (Wish, AliExpress i Amazon), "Muzyka i Audio" (Spotify, YouTube Music i Shazam), "Zdrowie i Fitness" (Drink Water Reminder, Mi Fit i Flo Period & Ovulation Tracker), "Finanse" (Google Pay, PayPal i PhonePe) oraz wspomniane wcześniej "Podróże" i "Jedzenie i Picie".

Według danych firmy App Annie, zajmującej się analityką danych na rynku aplikacji mobilnych, także w Polsce Uber był w 2019 r. z wynikiem ponad miliona pobrań, najchętniej pobieraną aplikacją z obszaru przejazdów współdzielonych. Z aplikacji Uber do zamawiania przejazdów korzystają użytkownicy w siedmiu największych miastach.

Uber Eats w zestawieniu App Annie był w Polsce najchętniej pobieraną w ostatnich 90 dniach aplikacją służącą do zamawiania jedzenia z dowozem. W całym 2019 r. liczba pobrań wyniosła prawie 700 tys. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz