Partnerzy portalu
Uber Eats przeanalizował najpopularniejsze wybory Polaków podczas kwarantanny (raport) Uber Eats przeanalizował najpopularniejsze wybory Polaków podczas kwarantanny (raport), fot. materiały prasowe

Uber Eats przeanalizował najpopularniejsze wybory Polaków podczas kwarantanny (raport)

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 30 kwietnia 2020 13:42

Uber Eats przeanalizował dane dotyczące dostaw za pośrednictwem swojej aplikacji. Jakie są najpopularniejsze wybory Polaków podczas przymusowej kwarantanny, czym różnimy się od innych nacji oraz po co najchętniej sięgamy na śniadanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w raporcie Uber Eats Trends.

W Polsce spośród dań głównych niezaprzeczalnie panuje burger i “przyległości”. Jednak zaraz po nich na podium plasują się margherita, pad thai i… pierogi ruskie. O ile pierwsze dwa wybory nie budzą zaskoczenia, to trzeci już jak najbardziej. Czyżby zamknięci we własnym lokum zaczęliśmy odczuwać rzewne wspomnienia za babciną kuchnią? Być może, bo pierwszą “dziesiątkę” zamyka schabowy, a wśród zup królują klasyczna pomidorowa i rosół.

Jednocześnie, wydaje się, że Polacy wypatrują wschodnich smaków, sięgając po ayran - drugi najpopularniejszy z zamawianych napoi, zaraz po coli. Z kolei trzecią lokatę na pudle, wśród wspomnianych wcześniej zup, zamyka tajska Tom Yum. Dla porównania we Francji, Włoszech i Szwecji najchętniej wybieraną zupą jest miso.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Ponadto, Polacy najwyraźniej podążają za trendami zza wielkiej wody, celebrując tzw. Taco Tuesdays, czyli Taco wtorki. Jak pokazują dane Uber Eats tego dnia tygodnia zamówienia z kategorii kuchni meksykańskiej są składane częściej o 123 proc. niż w pozostałe. Co więcej, tylko we wtorki najchętniej po środkowoamerykańskie specjały sięgają wegetarianie - tego dnia najpopularniejszym nadzieniem taco jest vege chilli lub falafel. Podczas, gdy w inne dni użytkownicy Uber Eats sięgają po drób i jagnięcinę.

Ciekawą tendencją, wynikającą z możliwości składania zamówień już we wczesnych godzinach porannych, jest popularność menu śniadaniowego. Większość z nas ma świadomość, iż pierwszy posiłek powinien zapewniać maksimum energii na nadchodzący dzień. Potwierdzają to zamówienia. Najwyższą lokatę w tej kategorii zajmuje Kiełburger, a po nim plasuje się Peanut Butter Protein Bowl, czyli wysokobiałkowe danie składające się z kakao, masła i mleka orzechowego oraz bananów. Dalej w rankingu znajdują się croissant, koszyk warszawski (zestaw, zawierający pastę jajeczną, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, świeże warzywa i pieczywo) i jajecznica z trzech jaj. Każda z opcji bogata jest w węglowodany i aminokwasy - wygląda na to, że Polacy wiedzą, co dam im solidną dawkę energii.

Pierwszą trójkę najczęściej zamawianych deserów otiera reprezentują tiramisu (najpopularniejsze również we Francji, Szwajcarii i Belgii), baklava i brownie. Z kolei Brytyjczycy najchętniej sięgają po triple choc cookies - ciasteczka z trzema rodzajami czekolady, naleśniki z syropem i donuty.

Najpopularniejsze dania podczas kwarantanny w Polsce:

●     TOP 5 dań obiadowych

1.    Burger

2.    Pad thai

3.    Pizza Margherita

4.    Pierogi Ruskie

5.    Butter Chicken

 

●     TOP 5 zup:

1.    Pomidorowa

2.    Rosół

3.    Tom yum

4.    Bulion wołowo-wieprzowy z marynowaną i szarpaną wieprzowiną oraz jajkiem

5.    Wonton

 

●     TOP  5 deserów:

1.    Tiramisu

2.    Baklawa

3.    Brownie

4.    Cannoli

5.    Pączek z lukrem

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Można mieć wrażenie, że dane dotyczą w znacznej mierze Warszawy. Ubereats mogłyby uzupełnić informacje o lokalizacji zamówień, wówczas można by mówić o zamówieniach dot. całego kraju.