W USA i Kanadzie Uber dostarczy 300 tys. posiłków pracownikom służby zdrowiaPAP - 17 marca 2020 09:23


Amerykański koncern z branży technologicznej Uber w USA i Kanadzie rozwozi bezpłatne posiłki pracownikom służby zdrowia i osobom udzielającym pierwszej pomocy w ramach walki z pandemią koronawirusa – podał serwis CNBC. Firma zamierza dostarczyć 300 tys. posiłków.

Wiemy, że praca zespołów medycznych i reagowania kryzysowego może trwać wiele godzin bez odpoczynku. Mamy nadzieję, że pomożemy choć trochę" - napisała w oświadczeniu szefowa Uber Eats Janelle Sallenave.

Firma poinformowała, że w niektórych miejscach zrezygnował też z pobierania opłat za dostawę; jak podano, dotyczy to ponad 100 tys. restauracji w USA i Kanadzie. Uber Eats zapowiedział też, że będzie promował dostawy z lokalnych restauracji, zwłaszcza tych, które są nowe w aplikacji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Inicjatywa pojawiła się po tym, jak władze Nowego Jorku i Los Angeles zdecydowały o zamknięciu restauracji, barów i kawiarni dla gości, ograniczając liczbę klientów do tych decydujących się na odbiór lub dostawę posiłków.

Koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu kilku miesięcy dotarł do 162 krajów na całym świecie zakażając około 180 tys. osób, z czego ponad 7 tys. zmarło.