×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Webinar Pyszne.pl: dostawy szyte na miarę (wideo)
Webinar Pyszne.pl: Dostawy szyte na miarę (wideo), fot. materiały prasowe

Webinar Pyszne.pl: dostawy szyte na miarę (wideo)

Autor: horecatrends.pl Opublikowano: 10 lipca 2020 14:12 | Zaktualizowano: 13 lipca 2020 08:32

W trakcie webinaru eksperci zwrócili uwagę na przemyślane budowanie menu i strefy dostaw, aby całość była jak najbardziej komfortowa i opłacalna dla danego lokalu.

Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się więcej!

– Pierwsza decyzja to dopasowanie menu do dostaw. Oczywiście może ono być różne od tego, co serwujemy w lokalu. Istotne jest także to, gdzie chcemy dowozić. Nie możemy popełnić błędu, by strefa dostaw była zbyt duża, bo mając jedynie swojego kierowcę powodujemy, że jest on w stanie obsłużyć mało dostaw, zwłaszcza, gdy obsługuje dostawy na duże odległości. W momencie, gdy skala biznesu rośnie, ważne jest, aby móc obsłużyć mniejszy obszar, ale w krótszym czasie, co buduje pozytywne doświadczenia klientów – tłumaczył Arkadiusz Krupicz.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

–  Oczywiście istotne jest, czym będziemy dostarczać: skuterem, samochodem czy rowerem. Ważne jest pytanie, jaki będzie koszt dostawy, a także czy zdecydujemy się dostarczać sami, czy zatrudniając firmę zewnętrzną. Konfiguracja tych decyzji kształtuje profil naszych przyszłych dostaw – dodał.

O kluczowych czynnikach w budowaniu dostaw mówił również Grzegorz Aksamit.

– Jedną z kluczowych kwestii w tym zakresie jest lokalizacja restauracji. Warto się jej przyjrzeć pod kątem dostaw, czyli jest dostępność parkingu lub odległości od skupisk, z których jedzenie jest zamawianie. Pomocnym narzędziem przy planowaniu jest mapa gęstości populacji, która potrafi pokazać, gdzie najlepiej będzie umieścić swój lokal, jeżeli otwieramy nowy punkt – tłumaczył wiceprezes Stava.

– Przestrzegam przed zbyt dużą strefą dostaw dla klientów. Gdy zaczynamy i mamy mało zamówień jesteśmy w stanie obsłużyć klientów, mieszkających nawet w odległości 10 km od restauracji. Mając mało klientów mamy pokusę, by takie zamówienia realizować. Gdy skala rośnie, można obsłużyć w bliskiej odległości 3-4 klientów blisko, zamiast 1 w dużej odległości. Po to, żeby rozwinąć usługę dobrej jakości trzeba jednak ograniczyć strefę dostaw do najbliższej okolicy – dodał.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz