Wolt przedstawia swoje wytyczne w zw. z koronawirusemAnna Wrona/horecatrends.pl - 13 marca 2020 16:13


Wolt Polska zapewnia, że firma działa normalnie, a kurierzy dostarczają zamówienia z zachowaniem standardów zwiększonego bezpieczeństwa.

- W aplikacji dodaliśmy funkcję, dzięki której Twoje zamówienie może zostać dostarczone bez kontaktu - kurier zostawi je pod drzwiami. Ta funkcja działa w aplikacji, jak i na wolt.com - podaje firma delivery.

{instagram;https://www.instagram.com/p/B9rpZufpgmk/}

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Wolt przedstawił kurierom i restauracjom zalecenia dotyczące ograniczenia kontaktu z ludźmi do minimum, w trakcie procesu przekazywania zamówienia, a także wszelkie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia.

Kurierom zalecono:

Utrzymywanie rąk w czystości - dokładne mycie, najlepiej za pomocą płynów antybakteryjnych.
Ograniczenie kontaktu międzyludzkiego do minimum zarówno w restauracji, jak i u klientów.
Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy przeziębieniowe - pozostanie w domu, a gdy po 24 godzinach pojawią się dodatkowe objawy, skorzystanie z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia w celu zweryfikowania podejrzenia zakażenia i podjęcia dalszych kroków
Postępowanie zgodnie z wytycznymi lokalnych władz.

W przypadku restauracji, firma udziela instrukcji, jak ograniczyć kontakt z ludźmi do minimum i zaleca zorganizowanie specjalnego miejsca do przekazania zamówień.

- Pracownicy Wolt zostali zobligowani do zaniechania wszelkich wyjazdów związanych z pracą. Wydaliśmy również wytyczne dotyczące pracy z domu. Jeśli pracownik prywatnie udaje się w miejsca objęte ryzykiem zarażenia, musi pracować z domu przez co najmniej 14 dni - poinformowała firma.

- Na bieżąco monitorujemy wszystkie zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Zwracamy się także do lokalnych władz z prośbą o szczegółowe wytyczne dotyczące dostawy żywności. Warto podkreślić, że według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), nie ma dowodów na to, że żywność jest źródłem przenoszenia Covid-19 - dodaje Wolt Polska.