Wolt wkracza na wrocławski rynek food deliveryhorecatrends.pl - 30 maja 2019 14:12


Wolt, marka food delivery działająca już w 15 krajach, startuje we Wrocławiu. Od 30 maja mieszkańcy miasta mogą zamawiać jedzenie z ponad sześćdziesięciu restauracji. Czas dostawy realizowanej przez charakterystycznych niebieskich kurierów to 30 minut.

–  Obecność we Wrocławiu jest logicznym krokiem w naszej strategii rozwoju. Obserwujemy tutejszy rynek od dawna i dostrzegamy w nim ogromny potencjał. Wybraliśmy Wrocław ze względu na jego dynamiczny rozwój w ostatnich latach, obecność wielu nowych, bardzo dobrych restauracji, a także otwartość mieszkańców na nowe kuchnie i smaki. Wrocławianie coraz chętniej zamawiają jedzenie z dowozem. Jesteśmy przekonani, że docenią naszą aplikację, która pozwala delektować się ulubionymi potrawami, zarówno w pracy jak i w domu, oszczędzając cenny czas – mówi Nicolas Jedraszak, General Manager, Wolt Polska.

W Polsce Wolt działa od września 2018 roku. Wrocław, po Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Gliwicach i Katowicach jest już szóstym miastem, na ulicach którego będzie można zobaczyć charakterystycznych niebieskich kurierów.

Podobnie jak w innych miastach, także we Wrocławiu Wolt będzie współpracował z najlepszymi restauracjami, m.in.: Pasibus, Jaffa, Krowarzywa, Wshoku, Ristorante Pizzeria Capri, Pampa, Poke Poke, Hola Burrito, Kasza i Pasza, The Root, Chingu Korean BBQ, Ciepła Klucha, Frankie’s, Thali Restauracja Indyjska. Na początku obszar dostaw obejmuje dzielnice Krzyki, Śródmieście, Szczepin, Nadodrze, Kleczków, Popowice, Ołbin, Zacisze, Zalesie, Sępolno, Bartoszowice, Biskupin, Południe, Przedmieście Oławskie, Stare Miasto, Dąbie oraz Grabiszyn.

– Wrocław to mekka różnorodnych kuchni, prowadzona często przez międzynarodowych restauratorów, świadomych zmian zachodzących w branży oraz zmieniających się oczekiwań konsumentów. To również miasto młodych, otwartych na nowe trendy, ale też dojrzałych w swoich wyborach mieszkańców. Zamawiając jedzenie z dowozem poszukują najlepszego partnera, który szybko i sprawnie dostarczy na czas ulubione jedzenie. Aplikacja Wolt jest odpowiedzią na potrzeby wrocławskiego rynku gastronomicznego – dodaje Małgorzata Sitkowska, Sales & Partnership Manager, Wolt Polska.