×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Afrodyzjaki na walentynki 2023. W poprzednich latach rządziło sushi. Jak będzie w tym roku?
Jak policzył Stuart, 14 lutego klienci najchętniej sięgają po sushi. / fot. materiały prasowe

Afrodyzjaki na walentynki 2023. W poprzednich latach rządziło sushi. Jak będzie w tym roku?

Autor: Jakub Szymanek Data: 12 lutego 2023 20:42

­­­Według  globalnych danych DoorDash Walentynki znajdują się w pierwszej trójce świąt, które generują najwięcej dostaw posiłków. Jak policzył Stuart, 14 lutego klienci najchętniej sięgają po sushi, a punkty gastronomiczne oferujące surową rybę i owoce morza w różnych odsłonach odnotowują tego dnia popyt nawet o 95 proc. wyższy w stosunku do średniej liczby zamówień zrealizowanych „w zwykły dzień".

Na co postawić w walentynki 2023?

14 lutego uroczystą kolację w domu planuje niemal co czwarty z nas, a 16 proc. chce tego dnia wybrać się do restauracji. W tym roku świętowaniu Walentynek w domowym zaciszu sprzyja fakt, że wypadają one we wtorek, a więc w środku roboczego tygodnia. Przekłada się to także na ograniczony czas na przygotowanie kolacji na własną rękę, a to kieruje zainteresowanie klientów w stronę opcji szybkich dostaw do domu. Podobnie jak w okresie poprzedzającym nowy rok, oznacza to dodatkową pracę dla restauratorów i dostawców.

Sushi króluje na stołach

Szukając dań na walentynkową kolację, bardzo często sięgamy do oferty barów i restauracji z sushi. Według danych Stuart liczba dostaw realizowanych przez firmę na zlecenie popularnego europejskiego partnera sieci sushi była w zeszłym roku średnio o 95% wyższa w dniu Walentynek niż w „zwykły dzień”. Klientów przyciągają m.in. bogata oferta restauracji oferujących ten japoński przysmak, a zwłaszcza popularne zestawy dla dwojga. Składaniu zamówień sprzyja również fakt, że niewiele osób sushi potrafi zrobić samodzielnie. Sushi z restauracji jest potrawą przyrządzoną schludnie i minimalistycznie, stanowiąc tym samym idealny dodatek do walentynkowej otoczki.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Ile mogą zarobić kurierzy w Walentynki?

Święta okolicznościowe w połączeniu z szybkimi dostawami to również świetna okazja do dodatkowego, solidnego zarobku dla kurierów. W dni takie, jak Walentynki najbardziej aktywni kurierzy mogą zarobić nawet trzy razy więcej niż w „standardowe” dni. 

W obliczu chudnących portfeli Polaków i groźby kryzysu gospodarczego wielu restauratorów zastanawia się, czy świąteczne dni takie jak Walentynki i w tym roku przyciągną rzesze chętnych. Eksperci Stuart przekonują, że popyt na zamówienia 14 lutego będzie wysoki, a świadczą o tym dobre wyniki zamówień zrealizowanych w Sylwestra i Nowy Rok.

– Ostatnie dwa dni grudnia były dla nas czasem aktywnej pracy, której efekty okazały się bardzo zadowalające. Podczas tych dwóch dni, ponad 74 proc. dostaw dostarczono do klientów w mniej niż 30 minut od chwili zamówienia. W samym tylko Nowym Roku nasi kurierzy dowieźli niemal o połowę więcej zamówień niż zazwyczaj, pomimo krótszych godzin pracy naszych partnerów – wyjaśnia Agnieszka Majewska, General Manager w Stuart. 

Jak podsumowuje –  wyniki to zasługa kurierów, którzy tylko 30 i 31 grudnia przejechali aż 16 600 kilometrów. To bardzo obiecujące dane, szczególnie w perspektywie zbliżających się Walentynek.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz