Partnerzy portalu
Apel o wsparcie dla małych sklepów i HoReCa Maspex apeluje o wsparcie dla małych sklepów i HoReCa

Apel o wsparcie dla małych sklepów i HoReCa

Autor: horecatrends.pl Data: 24 marca 2021 12:54

23 marca firmę Maspex odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który wizytował Małopolskę. Na spotkaniu prezes Krzysztof Pawiński zaapelował o wsparcie dla małych sklepów, branży vendingu, gastronomicznej i hotelarskiej (HoReCa).

Pawiński zwrócił uwagę na to, że rynek spożywczy powiązany jest z mniejszymi przedsiębiorcami i kryzys covidowy również odbija się na funkcjonowaniu takich firm. Ważnym tematem spotkania były również wyzwania związane z eksportem i znaczeniem europejskiego rynku.

- Branża spożywcza nie została dotknięta tak mocno pandemią, jak inne branże, co nie zmienia faktu, że w naszym otoczeniu obserwujemy dramatyczne sytuacje. Dotyczy to branży HoReCa i vendingowej. Tam każda pomoc ma sens, aby te firmy przetrwały - mówił prezes Krzysztof Pawiński. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Zwrócił również uwagę, że 2/3 produkcji zakładu produkcyjnego w Wadowicach jest wysyłane na eksport i podkreślił jak ważna jest idea otwartego europejskiego rynku. - Zwracamy się o to, aby na wszelakie aspekty ograniczania swobody przepływu towarów patrzeć w sposób rygorystyczny i walczyć o otwarty rynek, bo polska branża spożywcza jest beneficjentem bycia we wspólnym unijnym rynku - dodał.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która miała miejsce na terenie zakładu w Wadowicach odniósł się do poruszanych na spotkaniu kwestii:

- Miałem możliwość porozmawiania o polskim biznesie. Kierownictwo firmy bardzo ciekawie opowiadało o roli małych polskich sklepów, które cały czas zajmują około 1/3 polskiego rynku. Chciałbym, aby one obroniły swoją pozycję. Aby nadal mogły sprzedawać na lokalnych, osiedlowych rynkach i zatrudniać ludzi. Mikro i małe firmy chcą utrzymać zatrudnienie, a średnie i duże firmy deklarują nowe zatrudnienia. Cieszy mnie że zachowujemy stabilność rynku pracy – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Wraz z Premierem w Zakładzie w Wadowicach gościł Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz