Partnerzy portalu
Artyzta umacnia pozycję dostawcy bułek do restauracji Artyzta umacnia pozycję największego dostawcy bułek do restauracji

Artyzta umacnia pozycję dostawcy bułek do restauracji

Autor: portalspozywczy.pl Data: 03 marca 2021 13:53

W marcu 2021 r. Aryzta Polska rozpocznie proces rozbudowy swojej fabryki w Strzegomiu i instalacji nowej linii produkcyjnej. Będzie to druga linia bułek w tej piekarni, która umocni pozycję firmy jako największego dostawcy bułek do restauracji i sklepów w Europie Środkowej.

Montaż kolejnej linii wiąże się z rozbudową zakładu – powstanie 5 000 m² nowej powierzchni, a moce produkcyjne w segmencie pieczywa hamburgerowego wzrosną o ponad połowę. Instalacja linii ruszy jeszcze w 2021 roku, natomiast pierwsze bułki będą wypiekane prawdopodobnie już w drugiej połowie 2022 roku.

- Dzięki inwestycji wzmocnimy pozycję Aryzta zarówno na polskim rynku piekarniczym, jak i w eksporcie. Jako lider stawiamy na rozwój produktów, automatyzację oraz bezpieczeństwo i najwyższą jakość żywności. Dlatego cieszę się, że nowa linia powstaje właśnie w Strzegomiu, będącym jedną z trzech naszych lokalizacji. To nowoczesna fabryka z doskonałym zespołem ekspertów i silnym portfolio produktowym, wykorzystująca do wypieku najwyższej jakości polskie surowce. Montaż nowej linii bułek to ważny krok dla nas jako producenta pieczywa i jako znaczącego pracodawcy na lokalnym rynku pracy – mówi Waldemar Topolski, Dyrektor Zarządzający Aryzta Polska.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Zakład Aryzta w Strzegomiu powstał w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ofertę produktową w takich kategoriach jak pieczywo hamburgerowe, wrapy, croissanty czy bułeczki śniadaniowe. Nowa instalacja będzie wypiekać kilkadziesiąt tysięcy bułek na godzinę – od formowania ciasta po pakowanie. Wliczając tą inwestycję, piekarnia będzie posiadała cztery linie produkcyjne.

Dzięki inwestycji, Aryzta Polska stanie się numerem jeden w kategorii pieczywa hamburgerowego spośród wszystkich europejskich piekarni Grupy Aryzta. Aryzta Polska posiada także zakłady w Grodzisku Mazowieckim i Michałowie-Reginowie. Jesienią 2020 r. w Grodzisku również została uruchomiona nowa linia, produkująca różne typy pieczywa m.in. dla największych sieci sklepów czy sieci restauracji QSR.

 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz