×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Białe trufle niemal o połowę tańsze niż przed rokiem
fot. shutterstock

Białe trufle niemal o połowę tańsze niż przed rokiem

Autor: www.horecatrends.pl/ PAP Data: 05 października 2018 11:42 | Aktualizacja: 05 października 2018 11:52

Blisko o połowę we Włoszech spadły ceny białych trufli. Za 100 gramów tego szlachetnego grzyba trzeba zapłacić 250 euro. Przed rokiem cena ta sięgała 450 euro - przypomniał związek rolników. W jego ocenie w tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory.

Na podstawie danych z giełdy w Albie w Piemoncie, która wyznacza krajowe ceny białych trufli, rolniczy związek Coldiretti odnotował, że w porównaniu z zeszłym rokiem spadły one o 44 procent.

Niższe ceny średniej wielkości trufli, czyli tych ważących do 20 gramów, to rezultat korzystnej aury latem tego roku. Jak wyjaśniono, na terenach, gdzie rosną, spadło o połowę deszczu więcej niż w 2017 roku, co pozwoliło na obfity rozwój grzybów na jesieni. Pierwsze informacje, zaznaczył związek, dają nadzieję na to, że tegoroczne zbiory tego cennego przysmaku będą rekordowe.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Według oficjalnych danych 200 tysięcy osób zajmuje się zbiorem trufli w Piemoncie, w Marche, Toskanii, Umbrii, Abruzji, Molise, a także w Lacjum i w Kalabrii. Większość poszukiwaczy dostarcza swe zbiory restauracjom i sklepom. Obroty tego sektora sięgają pół miliarda euro rocznie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz