×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bitwy majonezowe. Winiary liderem. Kielecki - dumny z drugiego miejsca
Rynek majonezu. Winiary liderem. Kielecki - na drugim miejscu; fot. shutterstock

Bitwy majonezowe. Winiary liderem. Kielecki - dumny z drugiego miejsca

Autor: portalspozywczy.pl Data: 12 kwietnia 2022 11:21 | Aktualizacja: 12 kwietnia 2022 18:45

W sklepach małoformatowych do 300 mkw. w 11 województwach liderem sprzedaży jest marka Winiary od Nestle, a w 7 z nich udziały w wartości sprzedaży tego producenta przekraczają 50% sprzedaży całej kategorii.

Winiary liderem rynku majonezu

Jednym z najpopularniejszych zakupów i dodatków kulinarnych używanych do przygotowania wielkanocnych potraw jest majonez. Według danych Centrum Monitorowania Rynku przez cały rok majonez jest dostępny w ponad 80% sklepów małoformatowych (o powierzchni do 300 mkw.), a klienci mogą wybierać średnio spośród 4,5 jego wariantów. Jednak tuż przed świętami sprzedaż znacznie wzrasta.

Mimo, że liderem kategorii jest jedna marka, są województwa wyjątkowo silnie przywiązane do własnych produktów.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Jest to kategoria charakteryzująca się sporą regionalizacją. W sklepach małoformatowych do 300 mkw. w 11 województwach liderem sprzedaży jest marka Winiary od Nestle, a w 7 z nich udziały w wartości sprzedaży tego producenta przekraczają 50% sprzedaży całej kategorii. W pozostałych województwach królują marki związane z danym regionem, jak Majonez Kielecki, Majonez Pomorski czy marka Roleski – mówi  serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Gackowska-Paszkiewicz, analityk danych sprzedażowych w CMR.

Majonez Kielecki dumny z drugiego miejsca

Majonez Kielecki zajmuje drugie miejsce na polskim rynku pod względem wielkości i wartości sprzedaży.

- Obecnie Majonez Kielecki zajmuje drugie miejsce na polskim rynku. Taki wynik to dla nas powód do dumy, gdyż naszymi bezpośrednimi konkurentami są wielkie, międzynarodowe koncerny, które przeznaczają ogromne środki na promocję i budowę marki. Dlatego też taki wynik to dla nas powód do dumy, zwłaszcza, że jesteśmy przedsiębiorstwem wyłącznie z polskim kapitałem - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Zbigniew Mojecki, zastępca prezesa ds. handlowych WSP Społem.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz