×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Brokreacja rozpoczęła budowę browaru z restauracją

Brokreacja rozpoczęła budowę browaru z restauracją

Autor: AW Data: 03 marca 2022 17:30

Browar Brokreacja rusza z budową swojego własnego zakładu produkcyjnego w Zatorze. Symboliczne otwarcie budowy nastąpiło 2 marca 2022 r. Przy browarze zostanie otwarta restauracja.

Brokreacja buduje browar z restauracją

Po blisko dwóch latach przygotowań oraz przesunięć terminów związanych z pandemią, właściciele Brokreacji zakończyli tematy związane z przygotowaniem projektu browaru i jego realizacji. Dzięki kapitałowi pozyskanemu w wyniku emisji akcji w ramach crowdfundingu oraz dotacji unijnej, w Zatorze przy ul. Staszica 33 stanie nowoczesny zakład, który początkowo będzie w stanie produkować 12 tys. hl piwa rocznie.

Budowę oficjalnie zainaugurowano w środę, 2 marca 2022 roku, kiedy to twórcy Brokreacji, Mateusz Górski i Filip Kuźniarz, po raz pierwszy wbili łopatę w ziemię. Dalszą część prac budowlanych wykona pochodząca z Ryczowa obok Zatora Firma Budowlano-Instalacyjna Gabriel Fryc. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2022 roku, z kolei rozpoczęcie produkcji - na przełom I i II kwartału 2023 roku.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Brokreacja to założony w 2015 roku browar, który od tego czasu stał się jednym z największych w Polsce producentów piwa rzemieślniczego. 

Brokreacja produkuje m.in. piwa mocne, leżakowane w beczkach oraz wędzone, chmielone nowofalowymi odmianami oraz od klasyki. W Zatorze planuje warzyć cały przekrój stylów piwnych, a także regionalną markę - piwo Zatorskie.

Przy browarze zostanie otwarta restauracja, w której goście będą mogli degustować piwo oraz kupować gadżety związane z Brokreacją, jak również zwiedzić część produkcyjną.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz